Osoby, które nie urodziły się z naturalnie wydatnymi ustami, mają do dyspozycji szeroki wachlarz nieinwazyjnych zabiegów, które pozwalają uzyskać pełniejszy i bardziej zmysłowy kształt ust. Jednym z nich jest powiększanie i modelowanie kwasem hialuronowym. Sprawdźmy, czym są popularne wypełniacze hialuronowe, jak długo działają i czy zabieg z wykorzystaniem kwasów jest bolesny.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego – co to jest?

Kwas hialuronowy (HA) to pochodna cukru wytwarzana naturalnie przez organizm, aby utrzymać nawilżenie stawów, oczu i skóry. Kwas hialuronowy może przyciągać i zatrzymywać wodę do 1000 razy większą niż jego masa własna, co czyni go idealnym do stosowania jako wypełniacz kosmetyczny. Wypełniacze skórne HA są stosowane w obszarach twarzy, które są szczególnie narażone na utratę objętości, drobne linie i zmarszczki. Kwas hialuronowy nawilża skórę i wypełnia ją, aby uzyskać rezultaty utrzymujące się przez kilka miesięcy. Niewątpliwą zaletą stosowania wypełniaczy hialuronowych jest odwracalność zabiegu – w przypadku niesatysfakcjonujących efektów można rozpuścić kwas za pomocą zastrzyków z hialuronidazą.

Jak długo działają wypełniacze do ust?

Wszystkie wypełniacze do ust HA są tymczasowe. Trwałość wypełniaczy do ust zależy od wielu czynników, poczynając od marki wstrzykiwanego wypełniacza skórnego, przez ilość użytego wypełniacza, aż po czynniki indywidualne, takie jak metabolizm oraz naturalne ruchy ustami. Stosując dobrej jakości preparaty oferowane przez sprawdzone kliniki medycyny estetycznej, takie jak Estemedicus, można oczekiwać utrzymania efektów przez minimum 4-6 miesięcy (maksimum 1 rok).

Kiedy warto zdecydować się na wypełnienie ust kwasem hialuronowym?

Większość kobiet automatycznie zakłada, że ​​wypełniacze skórne na usta służą wyłącznie do uzyskania pełniejszych ust. To duże niedopowiedzenie. Wypełniacze ust i zabiegi powiększania ust są przeznaczone dla każdej kobiety, która chce poprawić ogólny wygląd swoich ust poprzez ich wypełnienie, pozbycie się drobnych zmarszczek, wyrównanie nierównej objętości, skorygowanie wyściółki ust lub poszerzenie linii ust. Zabieg kwasem hialuronowym można wykonać, aby zwiększyć objętość ust lub cofnąć zegar w przypadku pojawienia się drobnych linii okołoustnych tworzących wygląd zmarszczek. Zastrzyki wokół wyściółki ust mogą uwydatnić krawędzie warg lub zmienić kształt warg zgodnie z własnymi upodobaniami. Wypełniacze skoncentrowane w kącikach ust mogą unieść krawędzie warg, dosłownie odwracając zmarszczkę do góry nogami.