Włosy są bardzo delikatne i bardzo podatne na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też ich odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważna i pozwala nam na utrzymanie włosów w dobrej kondycji przez długi czas. Jednak czasem podstawowa pielęgnacja drogeryjnymi kosmetykami może nie być wystarczająca i nasze włosy będą potrzebować dodatkowego odżywienia bądź wzmocnienia. W tym celu warto jednak skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich.

Regularne podcinanie to podstawa

Na dobrą kondycję włosów wpływa głównie ich regularne przycinanie. Zabieg ten, mimo, że bardzo prosty, ma bardzo duży wpływ na zdrowie włosów. Szczególnie ważne jest to u osób z długimi włosami, gdyż ich końcówki często „strzępią” się i są cienkie. Podcinanie włosów ma wiele zalet. Przede wszystkim włosy mniej się rozdwajają i są zdrowsze, ponieważ usuwana jest najbardziej zniszczona część włosa. Warto wspomnieć, że podcięte włosy znacznie szybciej rosną, ponieważ zniszczone i połamane końcówki nie dają włosom szansy na zwiększenie długości. Dodatkowo podcięte włosy wydają się bardziej gęste, a dodatkowo po wizycie u fryzjera bardzo dobrze się układają. Szacuje się, że podcinanie włosów co około 2-3 miesiące umożliwia poprawę ich kondycji.

Inwestycja w zabiegi pielęgnacyjne

Warto także zainwestować w zabiegi pielęgnacyjne, które odżywią włosy od środka. W ofercie salonów fryzjerskich znaleźć można szeroki wachlarz zabiegów odżywczych. Wybór odpowiedniej kuracji jest uzależniony od potrzeb klientki, a także dobrany do rodzaju jej włosów. Jednym z najpopularniejszych zabiegów na włosy jest ich keratynowe prostowanie. Poleca się go osobom, których włosy są zniszczone oraz puszące. Keratyna jest naturalnym składnikiem, który buduje nasze włosy, dlatego też zastosowanie owej kuracji jest całkowicie bezpieczne dla struktury włosów. Dużym zainteresowaniem cieszy się również botoks na włosy. Zabieg ten polega na rozprowadzeniu strzykawką serum na włosach. Dzięki użyciu strzykawki zabieg jest bardziej precyzyjny.

Warto wybrać sprawdzony salon fryzjerski

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele salonów fryzjerskich. Jednak jeżeli oczekujemy wyjątkowego efektu, powinniśmy zainwestować w usługi rzetelnej jednostki, takiej jak Gabriel Salon urody Kamila Kopyto. Firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu przycinania oraz pielęgnacji włosów. W ofercie salonu znajdziemy szeroki zakres usług, które przywrócą naszym włosom piękny i zdrowy wygląd. Na wysoką jakość usług przekłada się nie tylko doświadczenie zatrudnionych pracowników, ale także wykorzystanie wysokiej jakości, profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego. Warto wspomnieć, że doświadczona fryzjerka dokładnie dobierze rodzaj zabiegu do potrzeb klientki, biorąc jednocześnie pod uwagę typ włosów oraz ich kondycję.