Lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób górnej części ciała, a dokładnie w obrębie całej głowy nazywany jest laryngologiem. Do specjalisty można udać się z problemami z gardłem czy uszu, z katarem, a nawet z nawracającymi bólami głowy. Częstymi przyczynami wizyt w gabinecie są też krwawienia z nosa, chrapanie i nocny bezdech, a także zaburzenia węchu i smaku. Sprawdź, co jeszcze możesz leczyć u laryngologa Tomasza Skierskiego w Larmed.

Bóle do wyleczenia u laryngologa

Zazwyczaj skierowanie do laryngologa dostajemy w momencie, kiedy medycyna rodzinna nie skutkuje poprawą lub też dolegliwości ewidentnie wskazują na specjalistyczne leczenie. Do najbardziej popularnych symptomów zalicza się ból gardła spowodowany infekcją lub alergią. W przypadku tej drugiej może mu towarzyszyć również ciężki i uporczywy katar.

Leczenie laryngologiczne obejmuje również różnego rodzaju bóle oraz guzy szyi i głowy. Z zaburzeniami węchu i smaku, z którymi do tej pory ludzie się borykają po przebytym zakażeniu COVID-19, również warto udać się do specjalisty i poznać przyczynę, a także wdrożyć odpowiednie kroki, by usunąć dolegliwość.

Dr Larmed Tomasza Skierskiego warto udać się również, jeśli borykamy się z natarczywym chrapaniem oraz nocnym bezdechem. Wbrew pozorom takie czynności nie są zgodne z naturą i można je wyleczyć.

Jak wygląda wizyta u laryngologa?

Jak można się domyślić, wizyta rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem oraz zebrania najważniejszych informacji na temat leków stosowanych do tej pory. Laryngolog następnie przechodzi do badania węzłów chłonnych, ogląda gardło oraz wnętrze nosa i uszu za pomocą specjalnych narzędzi.

Należy pamiętać, że taka analiza nie jest bolesna. Jeśli zachodzi potrzeba, laryngolog może zlecić kolejne badania, na przykład laboratoryjne z krwi lub pobranie wymazu, a także RTG klatki piersiowej. Zatem należy jak najszybciej udać się do lekarza w celu wykrycia przyczyny choroby, bowiem nieleczone bóle uszu mogą doprowadzić na przykład do utraty słuchu.