Emocje to nieodłączny element naszego życia. Pojawiają się nagle i mogą wywoływać w nas ogromną radość lub złość, strach czy smutek. Niektóre bywają tak silne, że nie potrafimy sobie z nimi sami poradzić. Zostają z nami na dłużej i obniżają komfort życia. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy w Gabinecie Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Moniki Rutkowskiej. Z jakimi jeszcze problemami warto zgłosić się do gabinetu? Odpowiadamy!

Kiedy szukać wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego w Gabinecie Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Moniki Rutkowskiej?

Depresja to choroba, dla której charakterystyczne jest znaczne pogorszenie nastroju, brak chęci do podejmowania aktywności oraz zmniejszenie energii. Wymienione objawy występują przez minimum dwa tygodnie. Depresja stanowi jedną z najczęściej występujących chorób psychicznych, leczona jest zarówno farmakologicznie, jak i w gabinecie psychoterapeutycznym. Psycholog Monika Rutkowska specjalizuje się właśnie w leczeniu depresji oraz zaburzeń nastroju. Profesjonalną pomoc w gabinecie otrzymamy także, jeśli zmagamy się z nerwicą lub różnego typu uzależnieniami.

Świadomość społeczeństwa rośnie z roku na rok, coraz chętniej szukamy pomocy, a wizyta w gabinecie psychologa na szczęście nie jest już dla nas związana z odczuwaniem pewnego rodzaju zawstydzenia. Psycholog Monika Rutkowska udzieli nam również fachowej pomocy w przypadku, gdy zmagamy się z zaburzeniami osobowości, nastroju, zaburzeniami nerwicowymi, czyli lękami lub nerwicą natręctw, które mocno utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Wsparcie otrzymamy także w przypadku leczenia zaburzeń psychotycznych, czyli w stanach schizoafektywnych i schizofrenii oraz leczeniu zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia czy anoreksja.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa?

Psycholog Monika Rutkowska posiada wieloletnie doświadczenie oraz stosowne certyfikaty i uprawnienia, dzięki którym usługi w Gabinecie Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej świadczone są na najwyższym poziomie. Specjalistka stawia na swój rozwój, dlatego uczestniczy w różnego rodzaju szkoleniach oraz aktywnie działa w środowisku psychologów. Pracę terapeutyczną opiera na zdobytym wykształceniu teoretycznym, doświadczeniu własnej terapii psychoanalitycznej oraz regularnej superwizji swojej pracy klinicznej. Warto podkreślić, że do Gabinetu Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej możemy się udać nawet jeśli nie dotyczą nas żadne zaburzenia, gdyż psycholog Monika Rutkowska proponuje także wykonanie psychoanalizy osobowości, która pozwoli nam lepiej poznać siebie. Psycholog przeprowadza konsultacje i udziela pomocy młodzieży oraz osobom dorosłym w gabinetach, które znajdują się w Poznaniu i Warszawie.