czas czytania: 13 min materiał partnera

Co proponują specjaliści w zakresie rehabilitacji pourazowej i fizjoterapii?

Rehabilitacja pourazowa

Problemy z powrotem do pełnej sprawności spowodowane doznanym urazem mogą być wyeliminowane dzięki specjalistycznej rehabilitacji. Pomaga ona w szybkiej rekonwalescencji, jednak musi być zrealizowana przez specjalistę – najlepiej wybrać się w tym celu do renomowanego gabinetu fizjoterapii. Co dokładnie mogą zaoferować profesjonaliści w zakresie rehabilitacji pourazowej i nie tylko?

Ograniczenia wyeliminowane w krótkim czasie

Powrót do pełnej sprawności fizycznej może być w przypadku różnych urazów bardzo trudny i czasochłonny. Dzieje się tak chociażby w sytuacji, gdy ze względu na doznane skręcenie, zwichnięcie, złamanie czy stłuczenie, pojawia się np. ograniczenie ruchomości. W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie skutecznej rehabilitacji pourazowej. Dopasowanie odpowiednich ćwiczeń oraz ich realizacja pozwala na efektywną rekonwalescencję, co jest niezwykle istotne dla pacjentów cierpiących na problemy wywołane doznanymi urazami. Należy jednak pamiętać, by rehabilitację przeprowadzić w specjalistycznym gabinecie fizjoterapii.

Jednym z nich jest punkt Fizjoterapia Michał Ziółkiewicz, w którym możliwe jest przygotowanie i skuteczne realizowanie zestawu ćwiczeń przygotowanych z myślą o powrocie pacjenta do pełnej sprawności. Specjaliści w zakresie rehabilitacji pourazowej proponują indywidualnie dopasowany trening funkcjonalny, który doskonale sprawdzi się przy niwelowaniu ograniczeń ruchomości spowodowanych urazami. Co jeszcze są w stanie zaproponować profesjonaliści z dobrych gabinetów fizjoterapii?

Fizjoterapia i masaże

W ramach fizjoterapii w specjalistycznych gabinetach można z powodzeniem leczyć kręgosłup i wszelkie dolegliwości związane z poszczególnymi jego odcinkami. Nierzadko jest to jedyna metoda przywrócenia pełnej sprawności oraz wyeliminowania uciążliwego bólu spowodowanego schorzeniami kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę również na profesjonalne masaże, które wykonywane są w gabinetach fizjoterapii. W tym zakresie doświadczony specjalista będzie w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie dopasowane do konkretnych problemów zdrowotnych.

Masaż jest bowiem nie tylko doskonałą formą relaksu i odprężenia, ale też ma zastosowanie w walce z wieloma dolegliwościami. Terapeuta będzie w stanie przeprowadzić m.in. masaż rehabilitacyjny, który sprawdzi się nie tylko w przypadku wspomnianych już bólach mięśni kręgosłupa i dolegliwości bólowych pleców, ale również zalecany jest osobom np. po przebytym wylewie krwi do mózgu lub udarze. Jest także jedną z metod stosowaną przy zaniku mięśni. Specjaliści w zakresie rehabilitacji pourazowej i fizjoterapii proponują zatem wiele rozwiązań, dzięki którym możliwe jest przywrócenie sprawności – warto pamiętać, by wybrać odpowiedni gabinet.