czas czytania: 3 min materiał partnera

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach chirurgii plastycznej twarzy?

Chirurgia plastyczna twarzy

Samoakceptacja dla wielu osób jest tematem trudnym, który wywołuje wiele emocji. Pojawiające się kompleksy ze względu m.in. na wygląd twarzy to duży problem, z którym można jednak sobie skutecznie poradzić dzięki zabiegom oferowanym przez renomowanych chirurgów plastycznych. Specjalista jest w stanie wykonać plastykę powiek górnych lub dolnych, szereg zabiegów związanych z poprawą estetyki uszu i wiele innych.

Krępujący wygląd uszu

Uszy to jeden z najważniejszych elementów twarzy, dlatego ich wygląd dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. Nierzadko charakteryzuje je nietypowa budowa, która z kolei może doprowadzić nawet do poważnych kompleksów. Z tego względu renomowane gabinety zajmujące się chirurgią plastyczną twarzy proponują szereg zabiegów, do których zalicza się przede wszystkim plastykę odstających uszu. Modelowanie chrząstki ucha pozwala na uzyskanie pożądanego kształtu, co przeprowadza się na znieczuleniu miejscowym. Po plastyce odstających uszu nie jest zatem wymagane pozostanie w klinice, co jest niewątpliwie sporym atutem takiego rozwiązania.

Zabiegi chirurgii plastycznej twarzy obejmują również deformację ucha zewnętrznego, która polega na pojawieniu się specyficznego zwinięcia obrąbka i części małżowiny. W takiej sytuacji chirurg przeprowadzi plastykę zwiniętych uszu, którą wykonać można w Gabinecie Chirurgii Plastycznej Jerzego Chęcińskiego. Specjalista ten jest w stanie przeprowadzić również zmniejszenie uszu, a w ramach realizowanych zabiegu dokonuje także rekonstrukcji, która jest konieczna m.in. przy niedorozwoju małżowiny.

Doskonały, młody wygląd dzięki chirurgii plastycznej

Na twarzy najbardziej widoczne są przeważnie oznaki starzenia. Z tego względu nierzadko stosuje się zabiegi, które pozwalają na ich wyeliminowanie. To z kolei skutkuje świeżym, młodym wyglądem, pożądanym przez wielu pacjentów gabinetów chirurgii plastycznej. W tego typu placówkach możliwe jest przeprowadzenie zabiegu plastyki powiek zarówno górnych, jak i dolnych. Obwisła skóra zostaje naciągnięta, co sprawia, że oczy wyglądają o wiele młodziej.

Chirurg plastyczny może też podnieść brwi, a także zadbać o doskonały wygląd nosa. To właśnie z nim wielu pacjentów zgłasza sporo problemów. Zastrzeżenia co do jego kształtu lub wymiarów sprawiają, że proponowanych jest wiele zabiegów w zakresie korekcji jego wyglądu. Możliwe jest wykonanie totalnej korekcji nosa, ale również wyłącznie jego czubka czy tzw. nosa garbatego. Ten dominujący element twarzy może być zatem z powodzeniem poprawiony, co przełoży się na uzyskanie pożądanego jego kształtu oraz rozmiarów. Chirurg plastyczny bez większych przeszkód wykona lifting twarzy za pomocą specjalistycznych nici. Taka metoda to z kolei skuteczne rozwiązanie dla osób skarżących się na niewłaściwy owal twarzy czy kształt policzków.