Borówki jak każdy z owoców można wykorzystać w kuchni do przygotowania wielu deserów, konfitur, soków, dżemów itp. Oprócz walorów smakowych mają liczne właściwości prozdrowotne. Ich sprzedażą zajmuje się firma Berrypoint Sp. z o.o. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat tych owoców oraz dlaczego warto skorzystać z oferty właśnie tej firmy!

Jakie właściwości ma borówka amerykańska?

Borówki amerykańskie należą do tej samej rodziny co jagody, jednakże są większe i słodsze. Można je jeść zarówno na surowo, jak i w formie przetworzonej. Warto skorzystać z oferty sprawdzonych dostawców tych owoców, aby mieć pewność, że będą świeże i wysokiej jakości. Jednym z nich jest firma Berrypoint ze Szczecina. Borówki amerykańskie mają wysokie wartości odżywcze. Jej owoce są bogatym źródłem witamin A, B, C, E oraz cynku, miedzi, magnezu, żelaza i nie tylko. Zawierają również potas, selen i wapń oraz dużą ilość antyoksydantów.

Poza właściwościami odżywczymi mają także wiele właściwości zdrowotnych. Owoce te wpływają na poprawę wzroku oraz pamięci. Zmniejszają ryzyko nadciśnienia oraz wspomagają pracę układu pokarmowego. Borówki zapobiegają nowotworom i marskości wątroby, a ze względu na niską kaloryczność są idealnym produktem dietetycznym. Ich spożycie jest pomocne w walce z miażdżycą. Są także idealnym dodatkiem do posiłków dla osób, które zmagają się z cukrzycą, ponieważ regulują poziom cukru we krwi. 

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Berrypoint?

Zalety, jakie niesie za sobą spożywanie borówek, jest wiele. Warto jednak pamiętać, aby kupować je tylko u sprawdzonych dystrybutorów. Firma Berrypoint Sp. z o.o. od wielu lat współpracuje z najlepszymi i renomowanymi dostawcami. Dzięki temu zyskała renomę oraz zaufanie zarówno wśród klientów, jak i partnerów biznesowych. Owoce odbiera z upraw spełniających standardy GlobalGap. Oferta obejmuje borówki w wielu rodzajach opakowań. Można zakupić pudełka od 125 do 500 gramów oraz shakery, bulki i buckety. 

Po uzyskaniu produktów pracownicy zajmują się dokładną selekcją, na specjalnych liniach sortujących. Dzięki swojemu doświadczeniu wiedzą, jak ważna jest jakość owoców, więc są w pełni identyfikowalne. Firma oferuje również możliwość przechowania owoców w odpowiednich warunkach. Zapewnia profesjonalne usługi logistyczne, a każde zamówienie dowożone jest na czas. Wieloletnia współpraca pomiędzy dostawcami a odbiorcami borówki w Europie i Azji przyczyniła się do jej wysokiej pozycji na rynku. Borówki amerykańskie, które oferuje, z pewnością spełnią wszystkie standardy i oczekiwania klientów. Zachęcamy!