Każdy warszawiak uwielbiający dobrą herbatę doskonale wie, dokąd udać się po jej zapas. Z pewnością nie będzie to jeden z marketów sprzedających przemysłowy napar ani też osiedlowy sklepik, któremu patronuje zielony płaz. Prawdziwą i niezwykle aromatyczną herbatę znajdziemy w herbaciarni Demmers Teahouse, która mieści się na Krakowskim Przedmieściu. Na szczęście nie trzeba mieszkać w Warszawie, by skorzystać z jej wyjątkowej oferty. Co się na nią składa?

Herbaty z różnych zakątków świata

To przykre, ale mimo popularności herbaty w Polsce, wiele osób nadal nie wie, jak smakuje naprawdę dobry napar. Kupujemy herbaty zamknięte w ekspresowych torebkach i granulowane, a tym daleko jest smakowitego napoju, którym raczą się mieszkańcy wielkiej Brytanii czy Indii. W herbaciarni Demmers Teahouse dostępne są herbaty z różnych zakątków świata. Dużą popularnością cieszą się wysoko gatunkowe herbaty z Cejlonu, Nepalu, Japonii, Chin i Indii. Coraz więcej serc skrada również herbata afrykańska.

Kupując jedną z nich, możemy być zaskoczeni tym, jak różnorodny może być smak naparu. Przyzwyczajenie jesteśmy do lekko gorzkiego posmaku, którym charakteryzują się herbaty przemysłowe. Tymczasem napój może zachwycić nas swoją lekkością, świeżością czy naturalną słodyczą. A cały czas mówimy o klasycznej, czarnej herbacie.

Herbaty kolorowe

Polacy lubują się w herbacie klasycznej. Warto jednak czasem zaparzyć sobie inny rodzaj herbaty i z każdą kolejną filiżanką rozkoszować się jej smakiem i właściwościami zdrowotnymi. Regularne spożywanie herbaty zielonej to recepta na zdrowie i urodę. W przeciwieństwie do herbaty czarnej herbata zielona nie jest poddawana procesowi fermentacji, co pozwala zachować jej większość dobroczynnych dla naszego organizmu substancji.

Swoją delikatnością uwodzi zaś herbata biała. Ma niezwykle łagodny smak i zwykle wzbogacona jest suszonymi kwiatami, owocami czy ziołami. Kiedy najdzie nas ochota na coś bardziej egzotycznego, sięgnijmy po herbatę Rooibos. Już pierwszy jej łyk przeniesie nas do kraju, gdzie słońce świeci intensywnie, a na drzewach rosną dorodne brzoskwinie i pomarańcze. Uzupełnieniem oferty są herbaty owocowe.

Kawa ziarnista

W Demmers Teahouse kupimy również wysokiej jakości kawę ziarnistą. Wyróżnia ją bogaty aromat oraz tradycyjna metoda prażenia przy wykorzystaniu niskich temperatur. Dzięki temu napój ma pełny, głęboki smak i wyrazisty, przyjemny zapach. Kubek takiej kawy pomoże nam dobrze zacząć dzień i doda energii do pracy. Dostępne są kawy z Brazylii, Kenii i Meksyku oraz mieszanki kaw pochodzących z Ameryki Środkowej i Południowej.

Herbaciarnia prowadzi sprzedaż wysyłkową. Każdy produkt opisany jest szczegółowo, dzięki czemu możemy wybrać herbatę, kierując się indywidualnymi upodobaniami. Warto też zwrócić uwagę na atrakcyjne ceny.