Suplementy diety są bardzo popularne- stosują je mężczyźni w celu poprawy swojej witalności, kobiety- dla wzmocnienia włosów i paznokci , czy też dzieci- na odporność i zdrowy apetyt. Tak naprawdę- wśród szerokiej gamy produktów- znajdziemy preparaty, które kompleksowo wspierają funkcje organizmu. Ważne jednak, by wybierać suplementy sprawdzone i o udokumentowanym działaniu. Dlaczego warto uzupełniać nimi codzienną dietę?

Co zawierają suplementy diety?

Suplementy diety to preparaty, które bogate są w witaminy, makro- i mikroelementy, minerały, wyciągi roślinne, enzymy, pierwiastki oraz tłuszcze. Preparaty tego typu dostarczają więc do organizmu wszystkich niezbędnych dla zachowania dobrego zdrowia substancji. Co ważne –suplementy diety nie wykazują działania leczniczego, zawierają w sobie jednak składniki odżywcze. Jak informuje dietetyk ze Strategii Zdrowia – w naszej codziennej diecie bardzo często brakuje wielu substancji, których niedobór może powodować spadek formy i obniżenie samopoczucia. Należą do nich np. jod, selen, witamina D czy błonnik. Warto jednak sięgać po preparaty witaminowe ze sprawdzonych źródeł, gdzie dodatkowo będziemy mogli liczyć na fachowe doradztwo w zakresie ich doboru i stosowania. Suplementy diety to nie cukierki, które można łykać bez większego zastanowienia. Preparaty tego typu muszą być dobrane pod kątek naszych potrzeb i oczekiwanych rezultatów. Do najpopularniejszych suplementów można zaliczyć witaminę C, ekstrakt z zielonej herbaty, żeń-szeń syberyjski, kwercetynę czy olej konopny. Ich systematyczne stosowanie przyczynia się nie tylko do poprawy kondycji organizmu, ale też ma pozytywny wpływ na nasz wygląd zewnętrzny.

Suplementy nie zastąpią dobrze zbilansowanej diety

Wiele osób zaopatruje się w różnorodne suplementy, chcąc w ten sposób zrekompensować swojemu organizmowi brak zdrowej i różnorodnej diety. Niestety sposób ten nie przynosi najczęściej większych korzyści, gdyż to właśnie dobrze skomponowany jadłospis powinien być dla nas głównym źródłem witamin i innych ważnych pierwiastków. Często szukamy rozmaitych wymówek, byleby tylko pozostać przy nieodpowiednich nawykach żywieniowych- a to brak czasu, a to wymagająca praca, a to stresujący okres w życiu. Prawda jest taka, że aby coś zmienić, nie musimy nawet wychodzić z domu. Wielu doświadczonych dietetyków świadczy swoje usługi za pośrednictwem Internetu. W ramach wykupionego pakietu, specjalista ułoży dla nas indywidualną dietę, a także dobierze potrzebne suplementy. Na bieżąco będzie nas także motywować do działania, a także kontrolować nasze postępy i wprowadzać potrzebne modyfikacje. Pamiętajmy, że zdrowa dieta to zadbany organizm, lepsze samopoczucie, atrakcyjniejszy wygląd i dłuższe życie. Z tego też powodu warto zrobić pierwszy krok i skorzystać z porady kompetentnego dietetyka.