Dobroczynne działanie oleju rybnego – dlaczego warto go stosować?

Materiał partnera
2019-12-16

Nie każdy z nas z nas lubi jeść tłuste ryby, ale to nie powód by rezygnować z korzystania ze zbawiennego wpływu oleju rybnego na nasz organizm. Można bowiem przyjmować suplementy tego specyfiku na przykład w tabletkach i co więcej, warto to robić. W poniższym artykule, dowiesz się dlaczego i jaki wpływ na nasze zdrowie ma olej rybny.

Kwasy tłuszczowe omega – 3

Olej rybny jest jednym z najbogatszych źródeł tych kwasów, a one same mają moc dobroczynnych właściwości takich jak:

  • Wspomaganie rozwoju oraz prawidłowej pracy mózgu  - ma to więc bezpośredni wpływ na koncentrację, zachowanie prawidłowych funkcji poznawczych czy wzmocnienie centralnego układu nerwowego (szczególnie ważna informacja odnośnie dzieci)
  • Zwalczanie stanów zapalnych w organizmie  - np. reumatoidalnego zapalenia stawów
  • Zapobieganie różnym poważnym chorobom takim jak choroby wieńcowe, nowotwory czy zaburzenia psychiczne – kwasy omega 3 pomagają bowiem obniżyć ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom trójglicerydów, a w efekcie poprawić krążenie układu sercowo – naczyniowego. Ponadto udowodniono, że deficyt kwasów tłuszczowych omega 3 może przyczynić się do rozwoju chorób psychicznych takich jak depresja
  • Wpływ na poprawę właściwego działania gospodarki cholesterolowej – poprzez zwalczanie m.in. zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, pomoc w walce z cukrzycą, zapobieganie krwotokom oraz zapychaniu tętnic

Ponadto, warto wspomnieć, iż jest to jedna z substancji, która nie tylko jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu (mózg w sześćdziesięciu procentach składa się lipidów – czyli tłuszczy, które znajdują się konkretnie w osłonkach mielinowych w komórkach nerwowych, których jest bardzo wiele w mózgu), a jednocześnie organizm nie jest w stanie samodzielnie jej wytworzyć, więc z tego względu musi być ona koniecznie i regularnie suplementowana.

Źródło cennych witamin – A, D, E

Olej rybny zawiera także dużo witaminy A, D oraz E, co przekłada się na wspaniałe właściwości odmładzająco – pielęgnacyjne dla skóry, która staje się pod ich wpływem elastyczna, zdrowa, nawilżona, a także pozbawiona wszelkich zmian chorobowych takich jak łuszczyca, podrażnienia, swędzenia, atopowe zapalenie skóry czy trądzik.

Olej rybny dla kobiet w ciąży

Badania pokazują także, iż spożywanie oleju rybnego przez kobiety w ciąży przyczynia się do zapobiegania przedwczesnym porodom oraz wpływa korzystnie na rozwój układu neurologicznego dziecka.

Gdzie można nabyć olej rybny wysokiej jakości

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Rolpako Sp. z o.o. w Pakotulsku ma w swojej bogatej ofercie między innymi olej rybny najwyższej klasy, a także inne artykuły rolnicze.