Chcesz wiedzieć, co sprawia, że zamówienia na walentynkowe ozdoby cukrowe pojawiają się na długo, zanim przypada dzień zakochanych i dlaczego po dekoracje cukrowe na tort ustawiają się długie kolejki chętnych? Eksperci z firmy Eko-Pol, będącej wiodącym producentem figurek z cukru, zdradzają tajemnicę, dzięki której od lat święcą triumfy w branży cukierniczej.

Dlaczego po dekoracje cukrowe tak chętnie się sięga?

W każdym dorosłym pozostaje trochę z dziecka. I niezależnie od tego, jak bardzo jesteśmy zabiegani oraz ile obowiązków spoczywa na naszych barkach, lubimy powracać myślami do beztroskiego dzieciństwa. Niezaprzeczalnie potrzebujemy również odrobiny wytchnienia, przynajmniej od czasu do czasu. Dlatego też, kiedy przychodzi czas urodzin albo innych, równie ważnych okazji, lubimy nieco popuścić wodze fantazji i sprawić przyjemność – zarówno sobie, jak i naszym dzieciom oraz innym członkom rodziny. Przepięknie udekorowany tort nie tylko lepiej smakuje, ale przede wszystkim cieszy oko. Wysokiej jakości figurki z cukru oferuje firma Eko-Pol . Proponowane wyroby cechuje niezwykła precyzja wykonania z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal, a ponadto szeroka gama kolorystyczna. Klienci mają do wyboru nie tylko gotowe wzory – wyspecjalizowani cukiernicy nie boją się wyzwań i chętnie przygotują również słodkie, perfekcyjnie wykończone ozdoby na zamówienie.

Dekoracje opłatkowe i nie tylko

Przełomem w produkcji dekoracji cukierniczych było opracowanie masy cukrowej o ciekawym aromacie, umożliwiającej tworzenie delikatnych i fantazyjnych dekoracji na torty, ciasta oraz wszelkiego rodzaju inne, słodkie wypieki. Obecnie masę wykonuje się głównie z cukru pudru oraz żelatyny, z niewielką ilością wody i ewentualnie glukozy, nadającej wyrobowi elastyczności. Dzięki temu, że powstały lukier jest niezwykle plastyczny, można z niego wykonywać praktycznie dowolne elementy, od maleńkich kuleczek służących za guziki, poprzez większe kółka, idealne do tworzenia nosków, uszu i brzuszków, po wałeczki, świetnie nadające się na rączki i nóżki figurek z cukru. Producent tego typu wyrobów, firma Eko-Pol, specjalizuje się w wyczarowywaniu z masy cukrowej filigranowych dzieł sztuki.

Jak cię widzą, tak cię... jedzą. To nasze motto przewodnie. Wychodzimy z takiego założenia od lat, dlatego w dekoracje, które tworzymy, wkładamy całe serce. Dzięki temu nasze ozdoby wciąż spotykają się z zachwytem gości.

– opowiada ekspert z firmy Eko-Pol, zajmującej się tworzeniem unikatowych dekoracji okolicznościowych. W asortymencie znaleźć można wyroby idealne na wesele, komunię, chrzest czy urodziny, a także pozostałe uroczystości, takie jak Walentynki czy wszelkiego rodzaju rocznice.