Bez tortu nie mogą obyć się żadne urodziny. Wypiek ten uświetnia także wiele ważnych uroczystości takich jak ślub, Komunia Święta czy jubileusz w pracy. Samo przygotowanie przysmaku nie należy do trudnych zadań. W sieci znajdziemy wiele przepisów na proste i pyszne torty. Okazuje się jednak, że najwięcej problemów przysparza atrakcyjne udekorowanie wypieku. Często zwyczajnie brakuje nam pomysłów. Podpowiadamy jak to zrobić!

Świeże kwiaty

Okres wiosenno-letni obfituje w piękne i kolorowe kwiaty, które z powodzeniem możemy wykorzystać do dekoracji tortu. Jest to sposób prosty i tani, ale niezwykle efektowny. Wystarczy, że biszkopt równo pokryjemy wybranym kremem, a na szczycie wypieku ułożymy niewielką, florystyczną kompozycję. Do ozdoby możemy wykorzystać kwiaty, które znajdują się w zasięgu naszej ręki. Doskonale sprawdzi się lawenda, fiołki, płatki róż, bez czy liście świeżej mięty. Większość roślin jest jadalna. Kwiaty coraz częściej dodaje się do potraw w wielu luksusowych restauracjach.

Popularne słodycze

Jeśli nasze umiejętności dekoratorskie nie są zbyt mocne rozwinięte, możemy skorzystać z popularnych i lubianych słodyczy, dostępnych w każdym sklepie. Na wierzchu wypieku możemy umieścić czekoladowe drażetki, drobne ciasteczka czy niewielkie bezy. Dodadzą one uroku każdemu domowemu tortowi. To także ogromna frajda dla wszystkich łasuchów, którzy potraktują dekorację jako dodatkową porcję słodkości.

Gotowe dekoracje dla podkreślenia wyjątkowości chwili

Są takie dni, których wagę chcemy podkreślić w wyjątkowy sposób. Do takich unikalnych chwil z pewnością zaliczyć można ślub, chrzciny dziecka, Pierwszą Komunię Świętą czy ważną dla rodziny rocznicę. Wiele osób za najistotniejszy czas w roku uważa Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc. Pragniemy wówczas, by nawet wypieki były dopasowane do charakteru konkretnej uroczystości. Ciężko wykonać stosowne dekoracje samodzielnie, dlatego też warto wspomóc się gotowymi ozdobami na tort. Jak informuje specjalista z firmy Eko-Pol – ozdoby cukiernicze wykonane są z bezpiecznych dla zdrowia składników i w większości przypadków są jadalne. W ofercie sprzedażowej producenta wyrobów cukierniczych znajdziemy figurki z masy cukrowej na każdą okazję. Wiele firm dostosowuje swój asortyment do potrzeb konsumenta, wykonując dekoracje na ciasta według pomysłu klienta.

Owoce i bakalie

Dekoracja tortu suszonymi lub świeżymi owocami oraz bakaliami to także doskonały pomysł. Z ich pomocą możemy stworzyć ciekawe kompozycje na szczycie tortu lub poukładać je z pozoru niedbale, tworząc wrażenie artystycznego nieporządku. Dużą zaletą tego rozwiązania jest dostępność produktów. Potrzebne dekoracje znajdziemy w każdym sklepie, na osiedlowym bazarku i własnej spiżarni.