Uwielbiasz wiosnę i lato między innymi za to, że do wyboru jest bardzo dużo zdrowych warzyw i owoców? Chciałbyś mieć do nich dostęp przez całą zimę i późną jesienią? Niestety żyjemy w takim regionie, gdzie naturalnie nie jest to możliwe, ale idealną opcją jest mrożenie zasobów, podczas gdy są one dostępne na wyciągnięcie ręki lub kupowanie już zapakowanych i poddanych chłodzeniu. Hurtownia Sendi zajmuje się dystrybucją takich produktów.

Zalety mrożenia warzyw i owoców

Pierwszym plusem mrożenia różnych produktów, w tym warzyw i owoców jest przedłużenie sobie lata czy wiosny na swoim talerzu. Pyszne owoce, które dostępne są jedynie dwa miesiące w roku, jak na przykład truskawki czy czereśnie, mało kogo zaspokoją na całe 12 miesięcy. Dlatego, jeśli jesteś wielkim fanem sezonowych owoców, warto podjąć działanie pakowania i mrożenia.

Jedną z hurtowni, która w ten sposób przygotowuje towar, jest Sendi, działająca na terenie małopolski, a swoją siedzibę mająca w Krakowie. Ponadto klienci firmy wracają po produkty, bowiem rozwiązanie to chroni artykuły spożywcze przed rozwijaniem się w nich drobnoustrojów i powstawaniu pleśni. Tym bardziej, jeśli mówimy o letniej porze roku, gdzie temperatury nierzadko sięgają ponad 30 stopni Celsjusza.

Wygoda to kolejny atut mrożenia warzyw i owoców. Wystarczy je podzielić na odpowiedni porcje, a następnie wyciągnąć jedną z nich przy przygotowywaniu posiłku. Dostępność ich na wyciągnięcie ręki w domowym zaciszu pozwala na sporządzenie jedzenia nawet bez konieczności udania się do sklepu.

Mrożenie jest bezpieczną formą konserwowania warzyw, bez potrzeby dodawania zbędnych substancji. Przy tym nie tracą żadnych wartości odżywczych, w tym witamin

– zapewnia specjalista.

Co wchodzi w zakres oferty hurtowni?

Kupując już gotowe, zamrożone produkty, możemy mieć pewność, że są one umyte i posegregowane. W hurtowni Sendi znajdziemy sezonowo na przykład bób, botwinkę, kalarepę czy seler naciowy, a przez cały rok można zaopatrzyć się w brokuły, cebulę, kalafiory, marchew i pietruszkę.