Jesień wbrew pozorom bywa bardzo obfita w różnego rodzaju owoce i grzyby. Często udajemy się do lasu w celu zebrania podgrzybków, prawdziwków, kurek czy maślaków. Jeśli ktoś jednak nie jest specjalistą w tym zakresie, nie powinien tego robić, a wspomóc się wyrobami firmy Polinat, która jest zakładem rodzinnym zajmującym się przetwarzaniem i sprzedażą grzybów suszonych, marynowanych czy też solonych.

Smaki jesiennego lasu w słoiku

O ile podczas lata jesteśmy w stanie zachować najlepsze smaki w przetworach, tak jeśli chodzi o jesienne dary natury, czasami już o nich zapominamy. Warto jednak mieć na uwadze, że złota pora roku również daje nam cenne wartości w grzybach, borówkach czy żurawinie i pigwie.

Pracownik firmy Polinat informuje:

Jesteśmy rodzinną firmą, a od 2009 roku sposób produkcji naszych wyrobów oparty jest na regionalnych i tradycyjnych recepturach.

Wszystkie surowce zakład pozyskuje z terenów Podlasia, głównie z Puszczy Mielnickiej oraz Białowieskiej. Specjaliści zaopatrują nie tylko polski, ale również i zagraniczny rynek w suszone, marynowane i solone grzyby, między innymi borowiki.

Dlaczego warto jeść grzyby?

Do jakiegoś czasu nie było dokładnie stwierdzone czy grzyby zawierają sporą ilość wartości odżywczych. Teraz jednak już wiemy, że mają one w sobie dużo białka, błonnika, oraz witaminę B1, B2, C i E. Co ciekawe są też bogatym źródłem D3, potasu, fosforu, wapnia oraz magnezu i żelaza.