Tort jest jednym z najważniejszych elementów każdego przyjęcia urodzinowego. Powinien być przede wszystkim efektowny, ale też dopasowany pod względem smaku. Warto zdecydować się na jego profesjonalne udekorowanie – niewielkie elementy wykonane z dbałością o detale są doskonałym rozwiązaniem w zakresie personalizacji tortu urodzinowego. Czym jeszcze powinien się on wyróżniać?

Smaczny i efektowny tort

Dzięki temu torty urodzinowe mogą być wielokolorowe, występują też w różnych kształtach, a ich smak dopasowywany jest indywidualnie przy każdym zamówieniu. Słodka ozdoba przyjęcia powinna wyróżniać się efektownym wyglądem, który będzie jednocześnie spersonalizowanym prezentem.

Charakterystyczne są np. torty urodzinowe dla dzieci. Warto uwzględnić w ich ostatecznej formie wyjątkowe dekoracje, których przygotowaniem zajmuje się firma Sweet Time. Jest ona w stanie zaproponować swoim klientom m.in. ozdoby w formie słodkich figurek. Mogą one przedstawiać ulubionych bajkowych bohaterów najmłodszych solenizantów. Dekoracjami powinien wyróżniać się również tort urodzinowy dla pań – w tym wypadku najczęściej wybierane są figurki jadalnych butów na obcasie, szminki czy innych akcesoriów kojarzących się z podstawowymi atrybutami dbającej o swój wygląd kobiety.

Tort z wieloma ozdobami

Oprócz słodkich figurek dopasowanych indywidualnie do konkretnych tortów urodzinowych, warto zainteresować się również tzw. topperami. To specjalna ozdoba na tort umieszczana na jego szczycie, która najczęściej stanowi elegancki napis – imię solenizanta lub np. jego wiek. Przygotowanie nietuzinkowego tortu urodzinowego to jednak konieczność zastosowania specjalistycznych produktów potrzebnych do wykonania dodatkowych elementów wypieku. Charakterystyczne opłatki z wybranym przez klienta zdjęciem i napisem to kolejna już ozdoba sprawdzająca się na wręczanym na przyjęciu urodzinowym słodkim przysmaku.

Tort urodzinowy powinien wyróżniać się także efektowną posypką czy kwiatami waflowymi, czyniącymi go absolutnie wyjątkowym. Nie należy zapominać również o opakowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie niewielkich pudełek świetnie sprawdzających się przy podawaniu gościom kawałków tortu. Obchodzenie urodzin to także tradycyjne zdmuchiwanie świeczek – także i one powinny być dopasowane do konkretnego wypieku. Warto zatem zadbać o wyjątkowy wygląd elementów urodzinowego tortu, co osiągnąć można dzięki niepowtarzalnym ozdobom.