Co roku na jesień mnóstwo osób zaczyna spędzać czas na świeżym powietrzu. Oczywiście chodzi o zbieranie grzybów, które w Polsce jest bardzo popularne oraz ma swoich zagorzałych wielbicieli. Z pewnością większość osób chociaż raz wybrała się z rodziną na grzybobranie. Co jednak, gdy chcesz spróbować smakowitych owoców runa leśnego, a nie znasz miejsc, gdzie możesz je samodzielnie znaleźć? Możesz wówczas skorzystać z oferty firmy F.H. Polinat!

Tradycja oraz wysoka jakość

Grzyby suszone, marynowane, solone oraz ogórki kiszone lub żydowsku to tylko niektóre z produktów, które można znaleźć w ofercie firmy zlokalizowanej w Siemiatyczach, na terenie województwa podlaskiego. F.H. Polinat to przedsiębiorstwo, którego głównym profilem działalności jest sprzedaż, kupno oraz przetwórstwo grzybów i runa leśnego. Wszystkie wyroby są przygotowywane wedle regionalnych receptur. To sprawiło, że w 2009 roku zostały one wpisane na listę produktów tradycyjnych.

Jak mówi jeden z pracowników firmy:

Surowce do naszych wyrobów uzyskujemy z pięknych terenów Podlasia o charakterze ekologicznym. Mowa tutaj o Puszczy Mielnickiej i Białowieskiej. Nasze produkty cieszą się popularnością nie tylko w kraju, ale także za granicą. Dzieje się tak z uwagi na ich najlepszą jakość oraz wysokie walory smakowe. 

Szeroki asortyment

W ofercie firmy znaleźć można między innymi grzyby marynowane. Wśród nich warto wymienić borowiki, podgrzybki, rydze, gąski, opieńki oraz maślaki. Asortyment zawiera też grzyby suszone, wśród których znaleźć można krajankę borowika i podgrzybka oraz świeże leśne, takie jak koźlarz czerwony lub kurka. Firma oferuje także szeroki wybór owoców, wśród których warto wymienić jagody, borówki oraz żurawinę.

Oferta obejmuje także nadbużańskie ogórki konserwowe, rydze w sosie własnym oraz pigwę w syropie. Warto wymienić również borowika lub kurkę w solance oraz bukiet wigilijny z owoców suszonych. Wszystkie produkty są pakowane wedle potrzeb klienta.