Olejki eteryczne to niezbędny składnik wielu produktów spożywczych, kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, ale także leków i wspomagaczy diety, które znajdziesz w aptece. Produkcją naturalnych olejków z surowców roślinnych zajmuje się firma Asti. Sprawdź więcej informacji w dalszej części artykułu!

Czym są olejki eteryczne?

Zapewne większość osób przynajmniej kilka razy w swoim życiu słyszało o olejkach eterycznych. Kojarzą się one przede wszystkim z intensywnym zapachem i ewentualnymi właściwościami, z których korzystano od wielu lat w domowych zastosowaniach. Warto jednak zauważyć, że olejki eteryczne produkowane obecnie to silne substancje, z którymi najlepiej obchodzić się ostrożnie.

Producent dodatków do żywności Asti zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju niezbędnych w produkcji dobrze znanych nam produktów spożywczych składników. W ofercie znajdziemy zagęstniki, stabilizatory, barwniki oraz wspomniane olejki eteryczne. Przedstawiciel marki dodaje:

Nasze olejki wytwarzane są w dwóch technologiach, które dopasowuje się do składnika bazowego i właściwości produktu, który chcemy uzyskać. Korzystamy z destylacji parą wodną i ekstrakcji CO2 surowców. Dzięki temu nasze olejki mają naturalny aromat i wysoką czystość mikrobiologiczną.

Olejki eteryczne to skoncentrowane mieszaniny lotnych substancji wydzielanych przez rośliny. W zależności od procesu produkcji charakteryzują się silnymi aromatami oraz właściwościami pochodzącymi z surowca wyjściowego. Dzięki dobraniu odpowiednich proporcji i dodatków stanowią one doskonały składnik wielu kosmetyków, żywności oraz produktów farmaceutycznych.

Zastosowanie olejków eterycznych

Zapachy, szczególnie przyjemne, są ważnym elementem w większości produktów zarówno spożywczych, jak i kosmetycznych oraz leczniczych. Różnorodność dostępnych olejków eterycznych na rynku pozwala dobierać je na podstawie zapachu i właściwości do produktów, by wzbogacać ich wartości. Producent olejków eterycznych firma Asti oferuje swoim klientom ponad 50 różnych olejków, a wśród nich zapachy słodkie, owocowe, a także warzywne.

Olejki eteryczne stosuje się w wielu produktach spożywczych dla wzbogacenia ich zapachu. Branża kosmetyczna także intensywnie korzysta z olejków eterycznych, by tworzyć kompozycje zapachowe swoich kosmetyków, które przypadną do gustu klientom. Innym zastosowaniem olejków są produkty farmaceutyczne, w tym kropli żołądkowych, różnego rodzaju syropów i tabletek.