Ponieważ mięso z kurczaka przez wiele lat było jednym z najbardziej popularnych i najtańszych opcji na rynku, nie cieszy się tak dobrą opinią, jak inne rodzaje mięs. Jednak hodowane w odpowiednich warunkach kurczaki mogą wciąż stanowić wartościowy i przede wszystkim smaczny element naszej diety. Jakie korzyści niesie jedzenie drobiu? Dlaczego warto kupić je w Zakładzie Wylęgu Drobiu Marianny Krysiak? Przeanalizujmy niektóre argumenty. 

Mięso z kurczaka – czy na pewno jest dla nas szkodliwe?

Choć mięsem drobiowym określamy wszystkie rodzaje ptactwa hodowanego celem pozyskania mięsa bądź piór, skupimy się w tym artykule na mięsie z kurczaka. Pierwszą jego zaletą jest fakt, że jest zdecydowanie chudsze od mięsa czerwonego, zarówno wieprzowego, jak i wołowego. Mowa tutaj nie tylko o niższej zawartości tłuszczu, ale też o niższym udziale kwasów tłuszczowych nasyconych i cholesterolu

A co z witaminami? Nie mówi się o tym często, ale właśnie w mięsie z kurczaka możemy znaleźć sporo witamin z grupy B, takich jak B1, B2, B3, B6 i B12, a także witaminy A, D i E. To nie jednak nie wszystko. Mięso drobiowe jest również źródłem dobrze przyswajalnego żelaza hemowego. Innymi pierwiastkami, które warto tutaj wymienić, są mangan, cynk, miedź oraz naturalne przeciwutleniacze.

Nawet gdyby ktoś chciał przymknąć oko na te oczywiste zalety, trudno jest nie wykorzystywać kurczaka w kuchni. Ceniony jest on przez wielu za delikatny smak oraz uniwersalność. 

Dlaczego wybrać Zakład Marianny Krysiak

Zastanówmy się teraz, dlaczego Zakład Wylęgu Drobiu Marianny Krysiak jest tak ceniony przez swoich klientów. Jeden z pracowników wyjaśnia: 

Hodowlą drobiu zajmujemy się już od ponad 30 lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i posiadanej wiedzy potrafimy zadbać o zwierzęta, co przekłada się bezpośrednio na jakość sprzedawanego mięsa. 

W zakładzie sprzedawane są również gęsi i kury. Opieka nad nimi sprawowana jest 7 dni w tygodniu przez całą dobę, a odpowiedzialni za zwierzęta są wykwalifikowani pracownicy.