Podroby wieprzowe praktycznie od zawsze były dużą częścią diety nie tylko naszych przodków, ale też przodków przedstawicieli wielu innych kultur oraz regionów. Zawdzięczają to ciekawym walorom smakowym, dużej ilości witamin oraz minerałów, których w innym wypadku ciężko byłoby dla naszego organizmu zdobyć, ale przede wszystkim atrakcyjnej cenie. Najświeższe podroby wieprzowe dostać można prosto od producenta, czyli od ubojni Cezar Spółka Jawna, Handel-Produkcja-Usługi Waldemar Zglecz, Urszula Wojtkowska i Wspólnicy. Więcej o cechach i zastosowaniach podrobów poniżej!

Czy podroby wieprzowe są zdrowe?

Pierwszym pytaniem, na które sobie odpowiemy, to czy podroby wieprzowe z ubojni Cezar z Wyszkowa są zdrowe. Niemal każdy ma już w dzisiejszych czasach świadomość, że wszelkie podroby są dla naszych organizmów skarbnicą minerałów oraz witamin, których ciężko szukać w innych rodzajach pożywienia. I tak na przykład w wątrobach wieprzowych znajdziemy olbrzymie pokłady, niezbędnego do prawidłowej produkcji krwinek żelaza, a w ozorkach czy sercach i nerkach łatwo przyswajalne białko i witaminy takie jak A, B2 i B12.

Jak wykorzystać podroby wieprzowe?

Po pewnym okresie, w którym zainteresowanie podrobami wieprzowymi spadło, możemy zauważyć ich swoisty renesans. Jednym z czynników jest oczywiście niska cena oraz galopująca inflacja, jednak klienci ubojni Cezar z Wyszkowa cenią sobie te części prosiaków także za ich smak. Dla wielu osób jest to powrót do dzieciństwa, a dla innych odkrywanie nowych smaków i sposób na wykorzystanie wszystkich części ubitego zwierzęcia. Największą popularnością cieszą się tu niewątpliwie wątróbki wieprzowe. Świetnie nadadzą się do tradycyjnych dań polskich, ale znajdą też zastosowanie w bardziej orientalnych daniach na przykład kuchni chińskiej, gdzie również stosuje się często podroby. W obydwóch kuchniach podstawową zasadą przy ich przygotowaniu jest krótki czas obróbki termicznej. Na polskich stołach często goszczą również flaki wieprzowe w formie pysznej, mocno doprawionej potrawki. Kuchnię regionalną z południa Polski godnie reprezentują płucka wieprzowe na kwaśno, które świetnie komponują się uduszone z włoszczyzną oraz kwaśnym sosem i pieczywem. Niektóre części podrobów niższej jakości mogą też być używane do różnych przerobów mięsnych takich jak konserwy, salcesony, czy też pasztety. Wszystko znajdzie więc swoje zastosowanie, a z odrobiną umiejętności i wiedzy zachwyci niejednego konesera tego gatunku mięsa.