Jak chronić skórę przed słońcem?

Słońce nieodłącznie kojarzy nam się z latem, wakacjami, dobrą zabawą i odpoczynkiem. To właśnie w słoneczne zakątki kuli ziemskiej najchętniej uciekamy, gdy w Polsce zaczyna się jesień i zima. Jednak lekarze biją na alarm – zbyt częste i nieodpowiedzialne przebywanie na słońcu, może skończyć się nie tylko udarem cieplnym, ale także nowotworem skóry. Nie oznacza to jednak, że musimy uciekać przed słońcem! Wystarczy, że będziemy z niego korzystać bezpiecznie.

Na czym polega galwanizacja?

Galwanizacja jest terminem określającym proces wytwarzania powłok, który dotyczy wielu materiałów. Najczęściej tym terminem określamy procesy przemysłowe zachodzące w zakładzie galwanotechnicznym. Proces galwanizacji przebiega za pośrednictwem prądu, który przepływa między elektrodami, umieszczonymi w tak zwanej kąpieli galwanicznej. Dzięki temu możliwe jest pokrycie różną powłoką materiałów o wielu gabarytach oraz masie własnej. Za pośrednictwem procesów galwanizacyjnych, zakład, który świadczy tego typu usługi, może tworzyć powłoki wielu rodzajów. Zalicza się do nich na przykład kadmowanie, miedziowanie niklowanie czy złocenie. Bardzo często zetkniemy się z procesami chromowania, cynkowania czy cynowania.

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy?

W ponad 70 proc. gospodarstw domowych w Polsce znajduje się przynajmniej jeden samochód. Powoduje to, że kurs na prawo jazdy to jedna z najpopularniejszych form edukacji pozaszkolnej w naszym kraju. Wielu nastolatków rozpoczyna kurs jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia, aby jak najszybciej zdobyć dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów.

Historia od kuchni: jak powstała pizza?

Na grubym, na cienkim, z oliwą, z sosem czosnkowym, z pepperoni lub pieczarkami, domowa lub z restauracji – każdy próbował, każdy kocha, ale nie każdy wie skąd się wzięła. Dlaczego pizza jest tak popularna? Czy Amerykanie ukradli patent na najlepszą pizzę na świecie? Czy ananas na pizzy to zbrodnia?

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny?

Prowadzenie własnej firmy oznacza konieczność śledzenia zachodzących w prawie zmian. Szczególnie duża liczba nowych regulacji dotyczy zagadnień związanych z obszarem podatkowym - m.in. CIT, PIT czy VAT. W tym roku jedną z najważniejszych nowości było wprowadzenie powszechnego obowiązku generowania i przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych, co ma w założeniu zniwelować wielkość tzw. luki w podatku od towarów i usług.

Bilet na karcie... płatniczej!

Blisko półmilionowy Gdańsk od zawsze wyróżniał się pod względem innowacji oraz rozwiązań projektowanych z myślą o mieszkańcach i turystach. Na początku października, jako drugie miasto w Polsce rozpoczął pilotażowy program, którego idea opiera się na wykorzystaniu karty płatniczej zamiast tradycyjnego biletu w komunikacji miejskiej.

Jak można wybielić zęby?

Jakie są najskuteczniejsze metody wybielania, które w bezpieczny sposób zagwarantują piękny uśmiech? Dowiedz się z naszego krótkiego poradnika dotyczącego możliwości współczesnej medycyny estetycznej oraz babcinych metod wybielania zębów!

Pomysł na biznes – miejskie farmy

Interesujesz się ogrodnictwem i ekologią? Na Twoim parapecie obok małego sukulenta znajdują się bazylia, pomidory, papryka i sewilskie pomarańcze? Być może kariera miejskiego farmera stoi przed Tobą otworem. Sprawdź nasz poradnik i zdecyduj sam.

Bieganie to styl życia

Bieganie to sposób na zdrowy styl życia. Dzięki niemu nasz organizm zachowuje energię, dotleniamy się i wspomagamy procesy myślenia. W tym miejscu moglibyśmy wymieniać wiele zalet, ale to wszystko jest bez większego znaczenia, jeżeli nie mamy poczucia realnej radości z biegania. Jeżeli robimy to bez przekonania i pasji, nigdy nie osiągniemy sukcesu i nigdy nie będzie nas to cieszyło.

Pomysł na biznes – torty ozdobne na zamówienie

Każdy może zrobić tort, ale na ważne i bardzo odświętne okazje jak np. pierwsza komunia święta dziecka, czyjeś pełne urodziny, czy chociażby rocznicę zaręczyn, chcemy tortu, który jest wyjątkowy i kojarzy się z datą lub osobą, dla której rzeczony smakołyk jest kupowany…

Pomysł na biznes – herbaciarnia

Herbata jest ulubionym napojem Chińczyków, Hindusów i Brytyjczyków od setek lat. Polacy spożywają jej zdecydowanie mniej niż wspomniane nacje, ale fanatyków tego królewskiego napoju jest wystarczająco wielu, aby nie jednej herbaciarni zapewnić godne utrzymanie na naszym rynku. Zainteresowany założeniem własnej herbaciarni? Przeczytaj.

Nowy system recenzji w wyszukiwarce Panorama Firm

Nowy system recenzji w wyszukiwarce Panorama Firm. Zrobiliśmy to w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane zarówno przez użytkowników, jak i naszych klientów. Od teraz użytkownicy mogą publikować opinie na temat firm oraz oferowanych przez nie produktów i usług. Z kolei reklamodawcy Panoramy Firm uzyskali możliwość reagowania na recenzje