Ubezpieczenie mieszkania – jakie wybrać, by czuć się bezpiecznie?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest kluczową kwestią dla każdego właściciela nieruchomości. Jeżeli kupujesz dom w kredycie hipotecznym, bank w ogóle nie zgodzi się na jakiekolwiek ustępstwa w tym zakresie. Warto więc wiedzieć co i jak, a takich informacji udzieli Ci nasz mały poradnik. Czytaj dalej!

Ubezpieczenie turystyczne – jakie wybrać i gdzie można je kupić?

Jak mawia stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Nawet jeżeli nie planujemy podczas urlopu skakać na bungee, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wydarzeń losowych takich jak opóźnienie samolotu o siedem godzin. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Przeczytaj nasz poradnik.

Ubezpieczenie domu w budowie i od kradzieży – jak wybrać to najlepsze?

Budowa domu to długotrwała i kosztochłonna inwestycja. Wszelkie przeszkody, które mogą opóźnić a nawet zatrzymać kontynuowanie prac, są mocno stresujące. Zarówno zła pogoda, jak i inne zdarzenia losowe mogą sprawić, że budowa znacznie się przeciągnie i pochłonie więcej pieniędzy. Dodatkowo nieruchomość w budowie zazwyczaj nie jest zamieszkała, a właściciel nie ma możliwości zapewnienia osobistej stałej opieki nad nieruchomością. Domy w budowie bez dostatecznego dozoru, bywają kuszącym obiektem dla przestępców i padają ich łupem. Przy okazji kradzieży może dojść do dewastacji mienia, co powiększa szkodę i powoduje większe obciążenia finansowe właściciela.

Ubezpieczenie AC samochodu – jak wybrać i czy jest obowiązkowe?

AC to zdecydowanie inny produkt ubezpieczeniowy niż OC – polisy, którą w świetle przepisów musi mieć każdy kierowca. Dotyczy jednak nie konkretnej osoby, ale pojazdu. OC musi być przypisane do konkretnego samochodu czy motocykla – jego użytkownik, w razie szkód, korzysta właśnie z możliwości jakie daje ubezpieczenie obowiązkowe. Wykupienie autocasco jest zupełnie dobrowolne.

Ubezpieczenie OC samochodu – jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenie samochodu to, obok kosztu zakupu auta i paliwa, jedna z najdroższych i najważniejszych pozycji w budżecie, przeznaczanym na ten środek transportu. Na szczęście, pole do oszczędności jest tutaj całkiem spore: można samodzielnie wybrać najtańszego ubezpieczyciela, zrezygnować z dodatkowych polis (Autocasco, assistance, NNW) czy opłacić składkę z góry, co jest zwykle premiowane kilkunastoprocentową zniżką.