Ubezpieczenie dziecka NNW i zdrowotne – jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo?

Propozycja ubezpieczenia NNW zazwyczaj pojawia się w momencie, kiedy nasza pociecha zaczyna swoją przygodę z edukacją wczesnoszkolną. Warto rozważyć takie ubezpieczenie w wybranym (a nawet w kilku) towarzystwach, żeby zapewnić jak najwyższy wymiar świadczeń naszemu dziecku w razie nieszczęśliwego wypadku. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze NNW dla dziecka.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – ile może kosztować i czy warto je posiadać?

Jeżeli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wielomiesięczne kolejki do lekarza specjalisty, koniecznie rozważ prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli natomiast nie jesteś pewien, jak się za to zabrać, koniecznie przeczytaj nasz krótki przewodnik po ubezpieczeniach zdrowotnych!

Ubezpieczenie mieszkania – jakie wybrać, by czuć się bezpiecznie?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania jest kluczową kwestią dla każdego właściciela nieruchomości. Jeżeli kupujesz dom w kredycie hipotecznym, bank w ogóle nie zgodzi się na jakiekolwiek ustępstwa w tym zakresie. Warto więc wiedzieć co i jak, a takich informacji udzieli Ci nasz mały poradnik. Czytaj dalej!

Ubezpieczenie turystyczne – jakie wybrać i gdzie można je kupić?

Jak mawia stare przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Nawet jeżeli nie planujemy podczas urlopu skakać na bungee, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wydarzeń losowych takich jak opóźnienie samolotu o siedem godzin. Właśnie dlatego warto jest zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Nie wiesz, jak się za to zabrać? Przeczytaj nasz poradnik.

Ubezpieczenie domu w budowie i od kradzieży – jak wybrać to najlepsze?

Budowa domu to długotrwała i kosztochłonna inwestycja. Wszelkie przeszkody, które mogą opóźnić a nawet zatrzymać kontynuowanie prac, są mocno stresujące. Zarówno zła pogoda, jak i inne zdarzenia losowe mogą sprawić, że budowa znacznie się przeciągnie i pochłonie więcej pieniędzy. Dodatkowo nieruchomość w budowie zazwyczaj nie jest zamieszkała, a właściciel nie ma możliwości zapewnienia osobistej stałej opieki nad nieruchomością. Domy w budowie bez dostatecznego dozoru, bywają kuszącym obiektem dla przestępców i padają ich łupem. Przy okazji kradzieży może dojść do dewastacji mienia, co powiększa szkodę i powoduje większe obciążenia finansowe właściciela.

Ubezpieczenie AC samochodu – jak wybrać i czy jest obowiązkowe?

AC to zdecydowanie inny produkt ubezpieczeniowy niż OC – polisy, którą w świetle przepisów musi mieć każdy kierowca. Dotyczy jednak nie konkretnej osoby, ale pojazdu. OC musi być przypisane do konkretnego samochodu czy motocykla – jego użytkownik, w razie szkód, korzysta właśnie z możliwości jakie daje ubezpieczenie obowiązkowe. Wykupienie autocasco jest zupełnie dobrowolne.

Ubezpieczenie OC samochodu – jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenie samochodu to, obok kosztu zakupu auta i paliwa, jedna z najdroższych i najważniejszych pozycji w budżecie, przeznaczanym na ten środek transportu. Na szczęście, pole do oszczędności jest tutaj całkiem spore: można samodzielnie wybrać najtańszego ubezpieczyciela, zrezygnować z dodatkowych polis (Autocasco, assistance, NNW) czy opłacić składkę z góry, co jest zwykle premiowane kilkunastoprocentową zniżką.