czas czytania: 13 min materiał partnera

Kostka brukowa – bezpieczna przestrzeń wokół domu

Kostka brukowa

Budowa domu jest marzeniem wielu ludzi. Kiedy konstrukcja już stoi, trzeba zająć się sprawami związanymi z aranżacją przestrzeni na zewnątrz. Aby działka pełniła nie tylko funkcje estetyczne, ale również użytkowe, warto zadbać o odpowiedniej jakości trakty komunikacyjne oraz zabudowę podjazdów. Można tego dokonać za pomocą kostki brukowej. Co warto na ten temat wiedzieć?

Kostka brukowa – rodzaje

Jeżeli chodzi o wykończenie nawierzchni posesji prywatnych to wciąż nieustającą popularnością cieszy się kostka brukowa. Ogromna gama kolorystyczna oraz możliwość wyboru grubości oraz kształtów sprawiają, że z kostki brukowej można tworzyć powierzchnie nie tylko niezwykle trwałe, lecz również bardzo estetyczne. Kostka brukowa występuje w kilku wariantach, jeżeli chodzi o podział na materiał, z którego została wykonana. Przede wszystkim można wyróżnić kostkę betonową oraz tę wykonaną z kamienia naturalnego. Nowym produktem na rynku są również kostki brukowe z gumy EPDM. Bez względu na typ, wszystkie rodzaje kostki brukowej charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie, a także znakomitą odpornością na trudne warunki atmosferyczne.

Dla najwyższej jakości kostki brukowej zagrożenia nie stanowi ani ulewny deszcz, ani mróz. Niemniej jednak sam materiał to nie wszystko. Aby prezentował się on zjawiskowo, potrzebny jest doświadczony i renomowany wykonawca. Zdecydowanie takim zalicza się do takich firma ŁPS-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom usługi na najwyższym poziomie. Co dokładnie wchodzi w ich skład?

Kostka brukowa – przygotowanie terenu

Aby kostka brukowa prezentowała się dokładnie tak, jak wyobraża to sobie inwestor, jej ułożenie musi być poprzedzone odpowiednimi pracami przygotowawczymi. Mowa tu przede wszystkim o pracach związanych z robotami ziemnymi. Grunt należy wyrównać oraz zakończyć prace związane ze wszelkimi instalacjami, których rury będą przebiegały bezpośrednio pod kostką brukową. Po robotach przygotowawczych przychodzi czas na podsypkę. Jej zadaniem jest stworzenie jednolitej powierzchni, która uniemożliwi kostce brukowej zapadanie się pod własnym  ciężarem.

Klienci doświadczonych firm brukarskich mogą liczyć nie tylko na miłą i partnerską atmosferę obsługi, ale przede wszystkim na szeroko zakrojone i profesjonalne doradztwo, dotyczące wyboru materiałów. Na robociznę udzielana jest również stosowna gwarancja wykonawcza. Kostka brukowa to jeden z najlepszych sposobów na stworzenie wokół domu bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni.