czas czytania: 13 min materiał partnera

Meble i płyty w renomowanym zakładzie stolarskim

Płyty meblowe

Drewno to wciąż jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych materiałów wykorzystywanych m.in. w branży budowlanej. To właśnie z tego surowca tworzy się po odpowiedniej obróbce wytrzymałe i estetyczne meble, ale też podłogi czy elementy konstrukcyjne. Warto zapoznać się dokładnie z ofertą sprawdzonego zakładu stolarskiego, który jest w stanie zrealizować wiele usług związanych z wyrobem i obróbką drewnianych materiałów.

Meble zgodne z oczekiwaniami

Do najważniejszych elementów tworzonych z drewna zaliczają się przede wszystkim meble. Znajdujące się we wnętrzach zarówno budynków mieszkalnych, jak i biur czy obiektów przemysłowych, muszą wyróżniać się nie tylko doskonałym wyglądem, ale też funkcjonalnością i wytrzymałością. Warto postawić na kompletne meble z dobrego zakładu stolarskiego, który w ramach świadczonych usług będzie w stanie zaproponować klientom ich zaprojektowanie zgodnie z oczekiwaniami i indywidualnymi preferencjami. Po ustaleniu koncepcji przystąpi do realizacji zamówienia.

Wykonane na specjalne zamówienie meble to doskonałe rozwiązanie szczególnie do obiektów o nietypowych wymiarach, ale też świetny sposób na uzyskanie wyjątkowych, nietuzinkowych elementów wyposażenia wnętrz do domu czy mieszkania. Meble na wymiar jest w stanie przygotować dla klienta firma M&T Marek Danelczyk, która świadczy kompleksowe usługi stolarskie w pełnym zakresie. Oprócz projektowania i wykonawstwa mebli to jednak również inne czynności – co zatem dokładnie proponują specjaliści?

Wytrzymałe i dopasowane płyty

Z drewna wytwarza się wiele elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych. Stworzenie niepowtarzalnego wnętrza wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, a jednym z nich jest wybór drewnianych, wykonanych w sprawdzonym zakładzie stolarskim płyt. To właśnie z nich konstruuje się meble, ale nie tylko. Rozbudowana oferta stolarzy obejmuje zarówno płyty meblowe, jak i OSB oraz P5. Warto też dodać, że mogą one być na życzenie klienta poddane precyzyjnemu cięciu, co pozwoli na ich maksymalne dopasowanie do potrzeb i oczekiwań zamawiającego.

Płyty drewniane i drewnopochodne są szeroko wykorzystywane do produkcji mebli, ale też wykonania podłóg, szalunków czy poszyć ścian i dachów. Z tego względu bardzo ważne jest ich doskonałe dopasowanie – można je uzyskać poprzez stosowną obróbką w zakładzie stolarskim, polegającą np. na nawiercaniu płyt i tworzeniu otworów zwiększających funkcjonalność elementu. Tak przygotowany może być z powodzeniem zamontowany w wybranym miejscu budynku – warto jednak jego wykonanie zlecić sprawdzonemu stolarzowi.