czas czytania: 19 min materiał partnera

Okna i drzwi dla twojego domu

stolarka okienna i drzwiowa

Oferta stolarki okiennej i drzwiowej jest bardzo bogata. Drewniane, aluminiowe, PCV , zdobione czy proste, energooszczędne czy włamaniowe. Od twojego wybory zależy wygląd, komfort mieszkania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. Okna i drzwi pełnią funkcję praktyczną i estetyczną. Możesz wybrać gotowe modele albo złożyć indywidualne zamówienie. Jak i gdzie wybrać wysokiej jakości stolarkę okienną i drzwiową?

Gdzie zaopatrzyć się stolarkę okienną i drzwiową?

Okna i drzwi powinny być wybrane racjonalnie. Powinieneś zapoznać się z ich specyfikacją i zasięgnąć porad eksperta , jakim niewątpliwie jest firma Marwin Mariola Pietrzyk z Pruszcza Gdańskiego. W stolarkę okienną i drzwiową najlepiej zaopatrzyć się u autoryzowanego przedstawiciela producenta, najlepiej wraz z montażem. Pracownik nie będzie miał problemu z dobraniem dla twojego domu lub mieszkania odpowiednich produktów. Jeśli zależy ci na niestandardowym wymiarze, czy kształcie albo nawet oryginalnych zdobieniach okien czy drzwi, najlepiej wybrać producenta, u którego będzie można złożyć indywidualne zamówienie, obejmujące projekt i jego wykonanie.

Na co zwracać uwagę wybierając okna  i drzwi?

Zarówno okna i drzwi powinny być wybierane pod kątem twoich potrzeb i oczekiwań, od których zależą ich parametry i inne elementy. Jedne i drugie są wizytówką domu czy mieszkania, więc powinny dobrze się prezentować. Jednak oprócz tego powinny także zapewniać wygodę i bezpieczeństwo. Wybierając okna zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim aspekt energooszczędny: współczynnik przenikania ciepła Uw oraz współczynnik przenikania ciepła przez szyby Ug powinny być jak najniższe. Istotne są także bardzo wysoka szczelność oraz najwyższa klasa odporności na włamania RC, jak też wskaźnik izolacyjności akustycznej Rw, który musi przedstawiać jak najwyższą wartość. Równie ważny jest materiał, z jakiego okna są wykonane. Możesz wybierać spośród okien PCV, okien aluminiowych oraz drewnianych. Odpowiednio dobrane i właściwie zamontowane okna poprawiają akustykę w pomieszczeniach oraz wpływają na ich termikę. Będąc w temacie okien nie należy zapominać o dobrej jakości parapetach. Zewnętrzne parapety są montowane pod skosem, by odprowadzały wodę deszczową i są wykonane ze stali, ceramiki czy granitu.. Wewnętrzne parapety mogą być drewniane, kamienne i z tworzyw sztucznych.

Drzwi to wizytówka domu. Powinny być trwałe, funkcjonalne i ładnie się prezentować. Przy zakupie drzwi zewnętrznych powinieneś wziąć pod uwagę parametry, które przede wszystkim będą gwarantowały bezpieczeństwo oraz będą swego rodzaju izolacją przez zewnętrznymi warunkami pogodowymi i hałasem. Dlatego istotne jest, by zostały idealnie dopasowane. Do wyboru masz drzwi PCV, drzwi aluminiowe, drewniane  oraz z włókna szklanego. Drzwi wewnętrzne najlepiej, gdyby były dość lekkie. Mogą być proste, z przeszkleniami albo zdobieniami. Ważne, by pasowały do wystroju pomieszczeń, tworzyły z nimi spójną całość bądź były ich mocnym i charakterystycznym akcentem.

Firma Marwin posiada w swojej ofercie okna pionowe i dachowe oraz drzwi balkonowe (PCV i aluminiowe), jak też parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Jest autoryzowanym partnerem Vetrex, więc zamawiając tu okna mamy pewność i gwarancję, ze są najwyższej jakości. Oferuje również szeroki wybór wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnętrznych od znanych i cenionych producentów. Zajmuje się ich sprzedażą i montażem.

Dodatkowe propozycje

Nowe, wysokiej klasy okna zasługują na towarzystwo akcesoriów uzupełniających. Rolety rzymskie, wykonane z naturalnych materiałów, czy też rolety zaciemniające , jak też drewniane lub aluminiowe żaluzje, prócz swego praktycznego zastosowania, dzięki wyrazistym barwom i ciekawym wzorom mogą stanowić ładną dekorację wnętrza. Wiosną i latem, kiedy aktywnością swą raczą nas wszelkiego rodzaju insekty, dobrze zainwestować w moskitiery, i te okienne i drzwiowe. W oknach balkonowych można zamontować moskitiery rolowane. Wszystkie te produkty oferuje firma Marwin, która w swoich propozycjach posiada również rolety i żaluzje zewnętrzne, pełniące funkcję izolacyjną i antywłamaniową. Oprócz tego firma posiada w sprzedaży bramy garażowe i wjazdowe, ogrodzenia posesyjne i przemysłowe.

Opracowanie artykułu:

Kochanowskiego 6a
83-000 Pruszcz Gdański woj. pomorskie