czas czytania: 13 min materiał partnera

Poszczególne rodzaje kostki brukowej dostępne w specjalistycznej hurtowni

Kostka brukowa

Wszechobecna kostka brukowa cieszy się sporą popularnością wśród inwestorów. Jej układanie stało się jedną z najczęściej realizowanych prac budowlano-wykończeniowych. Kostka brukowa to bowiem materiał wytrzymały i dający możliwość stworzenia nietypowych, zgodnych z oczekiwaniami klienta ścieżek, chodników, parkingów, podjazdów czy wielu innych miejsc, w których wymagana jest odporna na czynniki zewnętrzne nawierzchnia.

Funkcjonalność przede wszystkim

W rozbudowanej ofercie hurtowni kostki brukowej znaleźć można wiele jej typów. Dzięki temu o wiele łatwiej można dopasować materiał do planowanej jego eksploatacji. W przypadku, gdy będzie ona intensywna, dobrym rozwiązaniem będzie kostka brukowa z lekko ryflowaną powierzchnią i brzegami. Właściwym kształtem będzie prostokąt, a dopasowanie konkretnych rozmiarów pozwoli na stworzenie funkcjonalnej nawierzchni doskonale sprawdzającej się np. jako parking czy przydomowy podjazd.

Należy jednak pamiętać, że tego typu kostkę brukową nabyć należy w specjalistycznym punkcie, takim jak np. hurtownia M-Bruk. Szeroki asortyment to również kostki brukowe z nawierzchnią uwzględniającą spore fugi. Jej wybór rekomendowany jest wszędzie tam, gdzie panuje spora wilgotność. Szerokie fugi umożliwiają bowiem efektywne odpływanie wody, co może być wartością niezwykle cenną na danym obszarze. Możliwe jest też wybranie kostki brukowej charakteryzującej się antypoślizgowością – taka struktura z pewnością dobrze nada się na chodnik czy ogrodową ścieżkę.

Kostka w różnych kształtach

Dzięki sporemu asortymentowi hurtowni kostki brukowej możliwe jest też dopasowywanie jej pod kątem kształtu. Wpływa to z kolei na możliwości aranżacyjne – nawierzchnia nie musi być bowiem zwykłym prostokątem. Okrągłe elementy wykończeniowe zapewniające możliwość tworzenia efektownych łuków także znajdują się w ofercie renomowanych hurtowni kostki brukowej i materiałów budowlanych. Co ciekawe, kostka jest również proponowana w rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Można z niej stworzyć nawierzchnię nowoczesną, składającą się z wielu współgrających ze sobą odcieni, ale też przygotować ścieżkę nawiązującą wyglądem do stylu antycznego. W ten sposób tworzenie przydomowego ogrodu staje się jeszcze prostsze, a możliwości w zakresie jego aranżacji – coraz większe. Materiał w postaci kostki brukowej rekomendowanej przez sprawdzoną hurtownię to zatem rozwiązanie ponadczasowe, które dodatkowo charakteryzować się może nietuzinkowym wyglądem. Warto więc zdecydować się na ułożenie kostki na swojej posesji, a przy wyborze konkretnych jej rodzajów skorzystać z rozbudowanej oferty specjalistycznego punktu zajmującego się jej sprzedażą.