czas czytania: 30 min materiał partnera

Wypożyczalnie szalunków

szalunki

W branży budownictwa, zwłaszcza mieszkalnego, działa wiele firm, które przede wszystkim opiera swoją renomę o doświadczoną kadrę ekspertów dziedzinowych. Różnego rodzaju technologię wykonawczą przedsiębiorstwa coraz częściej zaś wypożyczają. Mowa zarówno o maszynach ciężkich do robót ziemnych, jak i o urządzeniach do wykonywania remontów. Szczególnym zainteresowaniem, cieszy się również dział wypożyczania szalunków!

Wypożyczanie szalunków – dla dużych i małych firm

Małe firmy korzystają z usług wypożyczania szalunków, głównie po to, aby optymalizować koszty swojej działalności. Dzięki braku konieczności zakupu własnych akcesoriów budowlanych i dzięki opcji ich wynajmu, rozwijać się mogą nowe przedsiębiorstwa, a także te, których nie stać na technologiczny rozwój. Stawienie na rozwiązanie wypożyczenia szalunków – i nie tylko – przynosi korzyść podejmowania się bardziej intratnych zleceń. Te zaś pozwalają na szybszą ekspansję rynkowa firmy i zakup w późniejszym czasie przez nią własnych sprzętów.

Jeśli chodzi o duże przedsiębiorstwa budowlane, warto wiedzieć, że one upatrują we współpracy z różnymi wypożyczalniami, przede wszystkim szybszej realizacji swoich zleceń. Dodatkowe szalunki pochodzące od podmiotu zewnętrznego, sprzyjają błyskawicznym postępom procesów wznoszenia np. domu jednorodzinnego.

Rodzaje szalunków – stropowe i ścienne

Do wypożyczanych szalunków można zaliczyć te stropowe, a także ścienne, które są zarówno fabrycznie nowe, jak i też używane – starszych generacji. Uszczegółowiając wynajmowane są dzisiaj takie konstrukcje, jak: płyty szalunkowe, narożniki wewnętrzne, narożniki przegubowe, narożniki zewnętrzne, zamki szalunkowe, podpory uchylne, głowice podpór, belki usztywniające, słupki pomostu roboczego, haki transportowe, zawiesia transportowe, trójnogi do podpór, sklejki okuwane trójwarstwowe, sklejki do wieńców i podciągów, czy też stemple z rur stalowych. Warto przy tym wiedzieć, że firmy zajmujące się ich profesjonalnym wypożyczaniem, muszą posiadać odpowiednie certyfikaty UDT tak, aby gwarantować bezpieczeństwo użytkowe stosowanych konstrukcji.

Zgłoś się do renomowanej firmy R-S SYSTEM!

Nowoczesne i różnorodne szalunki, oferuje między innymi w wersji wynajmu firma R-S SYSTEM Marcina Sianosa. Gwarantuje ona także sprzedaż: dystansów, uszczelnień, akcesoriów do szalunków, akcesoriów do prefabrykacji, łączników i trzpieni zbrojeniowych, czy akcesoriów do ścian murowanych. Z pełną ich listą, możesz zapoznać się odwiedzając dedykowaną stronę internetową tegoż przedsiębiorstwa!


Opracowanie artykułu:

Piotrkowska 2a
97-330 Poniatów woj. łódzkie