czas czytania: 16 min materiał partnera

Kompleksowe usługi w zakresie montażu wybranych systemów osłon okiennych

Żaluzje pionowe

Dopasowanie konkretnej osłony okiennej gwarantuje nie tylko możliwość regulowania natężenia światła zewnętrznego, ale też zapewnia dyskrecję czy ochronę przed włamaniem. W zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika, system taki powinien być dopasowany i zamontowany w sposób profesjonalny. Z tego względu warto skorzystać z kompleksowych usług w tym zakresie – co dokładnie obejmują?

Wiele rodzajów osłon okiennych

Jednym z najpopularniejszych typów osłon okiennych są niewątpliwie rolety. Występują one w różnych wariantach – w przypadku wewnętrznych systemów zdecydowanie wyróżniają się roletki materiałowe. Sporym zainteresowaniem cieszą się jednak również nowoczesne rolety w systemie dzień-noc, dzięki którym regulacja natężenia światła wpadającego do pomieszczeń jest jeszcze prostsza. Do osłon okiennych wykorzystywanych w wielu obiektach zaliczają się też ciekawe fotoroletki, których montaż i serwis warto zlecić profesjonalistom.

Są oni w stanie zadbać także o zainstalowanie innych systemów osłon okiennych, np. żaluzji w wersjach poziomej i pionowej, a także specjalnych siatek przeciw owadom lub montowanych na balkonie zabezpieczających przed gołębiami. Oferta to też systemy rolet na okna połaciowe, czyli dachowe. Fachowcy mogą zaproponować swoim klientom oryginalne systemy zewnętrzne i wewnętrzne, które dedykowane są do okien renomowanych producentów, takich jak np. Velux, Fakro czy Roto. Wiele dostępnych możliwości sprawia, że ich wybór dobrze jest skonsultować ze specjalistami. Do ich grona zalicza się firma Ergo Monterzy, która zapewnia swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie montażu wybranych systemów osłon okiennych. To zatem pełne doradztwo przy dopasowaniu konkretnych rozwiązań, ale też szereg innych, bardzo ważnych czynności. Jakich dokładnie?

Montaż, serwis i nie tylko

Kluczowe przy wyborze konkretnego systemu osłon okiennych jest dokonanie precyzyjnych pomiarów. Dotyczą one dostępnej przestrzeni przy oknach zastosowanych w budynku i można dzięki nim wybrać właściwy typ rolet czy żaluzji. W tym zakresie warto postawić na wiedzę fachowców – nierzadko bowiem pomiary dotyczą kilku miejsc czy nietuzinkowych wnęk i skosów, a dodatkowo należy je dokonać w sposób bardzo dokładny. Po zrealizowaniu tej czynności oraz zakupie właściwego typu osłon okiennych, profesjonaliści przystąpią do ich montażu.

Powierzenie prac w tym zakresie specjalistom to bardzo wygodne rozwiązanie, które gwarantuje właściwe działanie wybranego systemu. Dodatkową możliwością oferowaną przez fachowców działających w tej branży jest montaż specjalnych napędów elektrycznych. Sterowanie roletami za pomocą pilota jest nowoczesne i wygodne, jednak stosunkowo skomplikowane w instalacji, dlatego także i tę czynność należy powierzyć profesjonalistom. Do kompleksowych usług związanych z systemami osłon okiennych zalicza się też ich serwisowanie – problematyczne uszkodzenia mogą być bowiem w większości przypadków wyeliminowane dzięki odpowiednio przeprowadzonej naprawie.

Opracowanie artykułu:

Osobowicka 105/4
51-008 Wrocław woj. dolnośląskie