czas czytania: 1 min

Polacy inwestują w naukę i kursy językowe

Sezon na korepetycje i naukę języków obcych rozpoczął się na dobre. Zwykle zaczynamy poszukiwania dodatkowych form nauki  wraz z rozpoczęciem roku szkolnego i akademickiego. Polacy chętnie uczą się języków obcych, ceniąc sobie możliwość swobodnej rozmowy podczas wyjazdów zagranicznych czy obejrzenia filmu w oryginale.

Decydując się na formę płatnej nauki, poszukujemy dobrej szkoły językowej lub kursu, z bogatą ofertą, dobrymi cenami i najlepiej zlokalizowaną w pobliżu szkoły, uniwersytetu lub miejsca zamieszkania.

Polacy coraz częściej doceniają znajomość języków obcych. Są one wymagane na niektórych egzaminach, ułatwiają nam życie codzienne, a i niejednokrotnie umożliwiają znalezienie lepszej pracy.

Czy warto uczyć się języków obcych?

Inwestycje prowadzone w Polsce oraz wieloletnia ekspansja języka angielskiego na całym świecie, spowodowała, iż znajomość tego języka jest wymogiem praktycznie w każdej firmie. Umiejętność posługiwania się angielskim jest coraz częściej jednym z głównych elementów rozmowy o pracę. Angielski stał się światowym językiem biznesu, handlu czy nauki i obecnie jest postrzegany jako podstawowe narzędzie komunikacji w pracy w danym zawodzie.

Już od kilku lat, niezmiennie najbardziej popularnymi językami oprócz angielskiego jest niemiecki, hiszpański i francuski. Metody nauczania dobieramy w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Na rynku pojawiają się kolejne szkoły, które obok tradycyjnych kursów proponują ciekawe metody nauczania pozwalające szybciej i pewniej osiągać zamierzone cele. Kurs językowy to także inwestycja – często koszt jednego semestru kursu to kwota co najmniej kilkuset złotych.