czas czytania: 1 min

Czas zadbać o ogród

Nadeszła wiosna, za chwilę rozpocznie się sezon działkowy. Ale już dziś należy pomyśleć o tym, co zrobić, aby nawet nasz mały, przydomowy ogródek wyglądał pięknie.

Na początek prace porządkowe

Zaczynamy od prac porządkowych i sprawdzenia, jak rośliny przetrwały zimę. Zdejmujemy zimowe osłony, oczywiście pod warunkiem, że temperatury są już dodatnie. Potem zabieramy się za przycinanie, aby rośliny lepiej się rozgałęziały i były zdrowsze. Potrzebne nam będą specjalistyczne narzędzia, takie jak sekatory, różnego rodzaju nożyce, piłki, piły, rękawice ochronne itp. Oczywiście, nie wszystkie rośliny pielęgnujemy w ten sam sposób. Inaczej dbamy o drzewa owocowe, ozdobne, krzewy różane czy żywopłoty.

Czas na nowe rośliny

W tym czasie zajmujemy się również sadzeniem nowych roślin: na początku jednorocznych. Kolega z pracy, zapalony działkowiec, już w marcu spędza każdą wolną chwilę na działce. Sam wykonuje wszystkie prace i rozplanowuje ogród. Nie każdy ma jednak do tego smykałkę lub wystarczającą ilość wolnego czasu. Warto wtedy zaufać fachowcom od prac ogrodniczych i projektantom zieleni, których wizytówki można znaleźć w Internecie.

Jeżeli nasz ogród jest bardzo mały i rośnie w nim głównie trawa, nie znaczy, że jesteśmy zwolnieni z prac porządkowych. Wykonujemy zabiegi aeracji lub wertykulacji, które służą rozluźnianiu podłoża i pobudzają trawy do krzewienia się. Następnie kosimy, wygrabiamy, nawozimy, dosiewamy, usuwamy chwasty. Na każdym z tych etapów możemy skorzystać z pomocy Panoramy Firm, w której reklamuje się wiele sklepów z narzędziami ogrodniczymi i nawozami.

Czas na wielki finał prac ogrodowych

Gdy temperatury będą już sprzyjały wypoczynkowi w naszym wypielęgnowanym ogrodzie, może warto pomyśleć też nad nowymi meblami z bambusa, gustownej altanie lub drewnianym domku dla najmłodszych. Po zakończeniu przygotowywania ogrodu na wiosnę, nie pozostaje nam już nic innego, jak organizacja wspaniałego garden party, z udziałem przyjaciół i znajomych!