Wiesz jak się skutecznie zareklamować w Panoramie Firm?

Zacznij teraz. Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą. Doradzimy.

"Niniejszym listem referencyjnym chce wyrazić duże zadowolenie ze współpracy z firmą Eniro. Uprzejmie informuję, iż w listopadzie 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę w zakresie Hurtowego Biura Numerów. Śmiało mogę potwierdzić, iż firma Eniro to godny polecenia partner biznesowy, rzetelny, słowny, wykazujący się profesjonalizmem na wszystkich płaszczyznach współpracy ..."

Orange. Systemy i usługi telekomunikacyjne, Warszawa

Administratorem danych jest Eniro Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Postępu 14A. Dane osobowe zbierane są w celu prowadzenia bazy danych Panorama Firm, a także w celach związanych z marketingiem bezpośrednim własnych produktów i usług (w tym przedstawiania ofert przez telefon, o ile została wyrażona stosowna zgoda), a także przesyłania informacji handlowych na adres e-mail (o ile została wyrażona stosowna zgoda) oraz udostępniania ich innym podmiotom współpracującym z Eniro na podstawie zawieranych umów. Każda osoba ma prawo wglądu w swoje dane osobowe oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.

Dodaj firmę do Panoramy Firm

Nie jestem właścicielem firmy

Chciałbym dodać firmę, kawiarnię, restaurację lub punkt usługowy do wyszukiwarki Panorama Firm.

Mam firmę

Chciałbym dodać swoją firmę lub sprawdzić czy znajduje się już w wyszukiwarce lokalnej Panorama Firm.

Twoja firma w Panoramie Firm

Dodaj firmę w mniej niż 60 sekund

Administratorem danych jest Eniro Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Postępu 14A. Dane osobowe zbierane są w celu prowadzenia bazy danych Panorama Firm, a także w celach związanych z marketingiem bezpośrednim własnych produktów i usług (w tym przedstawiania ofert przez telefon), a także przesyłania informacji handlowych na adres e-mail oraz udostępniania ich innym podmiotom współpracującym z Eniro na podstawie zawieranych umów. Każda osoba ma prawo wglądu w swoje dane osobowe oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.

Pomysł na biznes: sklep z artykułami dla dzieci

SKLEP-ARTYKULY-DZIECIECE

Większość mam kupuje ubrania i artykuły dla dzieci w popularnych sklepach sieciowych. Zdarza się jednak, że ich oferta jest mocno ograniczona, a ceny zawyżone ze względu na małą konkurencję. Dlatego dobrym pomysłem na biznes może być sklep z artykułami dla dzieci.

Do wyboru są różne typy sklepów, np. specjalizujące się w eleganckich ubrankach, akcesoriach do chrztu lub oferujące szerokie spektrum produktów: odzież i obuwie dziecięce, zabawki, kosmetyki, artykuły dla niemowląt. Jeżeli zdecydujemy się na ten drugi rodzaj działalności, możemy liczyć na dużą liczbę klientów, ale też musimy zainwestować więcej w wynajem lub kupno większego lokalu. Powinien on być na tyle przestronny, żeby umożliwić zaprezentowanie całego asortymentu, również wózków czy łóżeczek. Dobrze, żeby posiadał własny parking, gdyż często klienci przyjeżdżają na zakupy z małymi dziećmi. Skoro o najmłodszych mowa, to z doświadczenia wiem, że warto zorganizować dla nich kącik zabaw, dzięki czemu ich rodzice będą mogli spokojnie zapoznać się z naszym asortymentem.

Kolejną sprawą, którą musimy się zająć, jest skompletowanie listy dostawców. Z pomocą przychodzi tutaj Internet i wyszukiwarki internetowe lub lokalne, prezentujące oferty producentów i hurtowni z ubraniami, obuwiem dziecięcym oraz zabawkami. W przypadku tych pierwszych, możemy postawić na rodzimy przemysł, co wyróżni nas na rynku zdominowanym przez produkty importowane ze Wschodu. Z kolei, jeśli chodzi o te drugie, to trzeba pamiętać, że dużą popularnością cieszą się teraz zabawki ekologiczne, np. drewniane oraz edukacyjne. Dlatego powinny one stanowić trzon naszej oferty. Oczywiście, kontakty do ich dystrybutorów również możemy znaleźć w Internecie.

Otwierając sklep, musimy zadbać o jego wystrój oraz ciekawą nazwę i logo – atrakcyjne również dla najmłodszych odbiorców. W tym celu warto zatrudnić profesjonalne biuro graficzne lub małą agencję. Specjaliści od reklamy pomogą zbudować pożądany wizerunek naszej firmy (logo,  szyld, banery), stworzą strategię reklamową  oraz wdrożą ją w życie. Nie zapominajmy o aktywnościach w mediach społecznościowych – przyszłe czy młode są bardzo aktywne na Facebooku, zaś Instagram może posłużyć do atrakcyjnej prezentacji kolorowej oferty dla maluchów :)

W ferworze przygotowań związanych z organizacją sklepu, nie zapomnijmy tylko dodać naszej własnej firmy do popularnych baz danych – dzięki temu przyszli klienci łatwiej nas odnajdą.