czas czytania: 15 min materiał partnera

Bezpieczne transportowanie ładunków dzięki specjalnym pasom i zawiesiom

Zawiesia dźwigowe

Ładunki różnego rodzaju należy na czas transportu odpowiednio zabezpieczyć. Doskonałym rozwiązaniem są specjalne pasy, które gwarantują stabilność w trakcie przewozu. Warto też pamiętać o zawiesiach, dzięki którym możliwe jest podniesienie ładunków i ich rozładunek czy załadunek. Jakie dokładnie modele oferowane są przez renomowanych producentów tego typu artykułów?

Pasy zabezpieczające

W trakcie transportu poszczególne ładunki narażone są na szereg obciążeń. Brak odpowiedniego zabezpieczenia prowadzi najczęściej do swobodnego przesuwania się elementów, a w konsekwencji powstawania na ich powierzchni uszkodzeń mechanicznych. Stanowią one również zagrożenie dla osób zajmujących się ich transportowaniem. Z tego względu konieczne jest właściwe zabezpieczenie towaru na czas przewozu, co gwarantują specjalne pasy. W ofercie sprawdzonych producentów są one dostępne w różnych wariantach, dzięki czemu można je doskonale dopasować do konkretnych potrzeb.

Do najczęściej wybieranych modeli pasów zabezpieczających zaliczają się pasy transportowe. Mogą być przygotowane w każdej długości, a ich zgodność z normą PN-EN 12195-3, wykonanie z wysokogatunkowej stali i zdolność mocowania na poziomie 10000 kg daje możliwość łatwego zabezpieczenia wielu typów ładunków. Takie pasy znaleźć można w ofercie Krak-Pas G.G. FH – dostępne są również modele jedno- i dwuczęściowe, a także trzypunktowe. W każdym z wariantów producent proponuje wykonanie nadruku nazwy firmy na pasach, co daje możliwość ich spersonalizowania.

Łatwe podnoszenie ładunków

Poszczególne elementy o sporych gabarytach trafiające do odbiorcy muszą być w bezpieczny sposób umieszczone we wskazanym przez niego miejscu. Przetransportowanie ładunków może być trudne ze względu np. na ich wagę, jednak obecnie stosuje się specjalistyczne, wytrzymałe zawiesia dźwigowe, dzięki którym możliwe jest podniesienie ciężkich transportów. W ofercie sprawdzonych producentów znaleźć można m.in. zawiesia linowe, które przygotowywane są w różnych wariantach. Modele linowe dzieli się bowiem na koliste, pętlowe, cięgnowe i wielocięgnowe, a każdy z typów można dodatkowo dopasować pod kątem zastosowanych do produkcji materiałów.

Sporą wytrzymałością i odpornością na obciążenia charakteryzują się również zawiesia łańcuchowe. Również i one proponowane są w różnych wariantach, a ich zakończeniem mogą być haki, szakle czy tzw. kolucha. Ofertę uzupełniają zawiesia pasowe, dzięki którym także można w prosty sposób transportować ładunki i nawet dostarczać je na spore wysokości. Warto zatem postawić na odpowiednie zabezpieczenie towaru dzięki specjalnym pasom oraz łatwy rozładunek czy załadunek z wykorzystaniem zawiesi dźwigowych.

Opracowanie artykułu:

Łazy 31
30-855 Kraków woj. małopolskie