czas czytania: 3 min

Atrakcje turystyczne Włoch

źrodło: pixabay.com

Włochy to prawdziwy turystyczny raj, który co roku odwiedzają miliony turystów. Tysiące zabytków starożytnego Rzymu, dzieła najwybitniejszych artystów, malowniczo położone nadmorskie miejscowości, Alpy i w końcu niesamowite jedzenie. Tu z pewnością nie można się nudzić! Jeśli wciąż nie wiesz, który region Włoch wybrać, przedstawiamy mini przewodnik, po najpiękniejszych zakątkach tego kraju.  

Podróż do Włoch warto rozpocząć od zwiedzania Rzymu. Stolica kraju ma do zaoferowania tysiące zabytków, a niezwykłe miejsca możemy spotkać niemal na każdym  kroku. Poza oczywistymi klasykami takimi jak: Koloseum, Fontanna di Trevi, Panteon czy  Forum Romanum, koniecznie trzeba udać się na Zatybrze – jedną z najbardziej  malowniczych części Rzymu. To właśnie tu bije prawdziwe serce miasta. Nie można wybrać się do Rzymu i nie odwiedzić Watykanu – tam zobaczymy Bazylikę św. Piotra,  Kaplicę Sykstyńską, Muzea Watykańskie i… rzesze turystów.  

Mediolan – to stolica mody i mekka wszystkich miłośników najnowszych trendów. To  właśnie tu swoje siedzimy mają najwięksi projektanci. Najlepsze (i najdroższe!) sklepy  znajdziemy w rejonie Via Montenapoleone i Via Della Spiga. Jeśli mamy trochę wolnej  gotówki, warto też odwiedzić galerię handlową Vittorio Emanuele II, gdzie znajdują się  ekskluzywne sklepy, restauracje i butki. W Mediolanie możemy także zobaczy Katedrę  Narodzin św. Marii zlokalizowaną na Piazza Duomo. Całkiem niedaleko jest też La Scala –  czyli najsłynniejsza scena operowa na świecie.

Warto pojechać też do Toskanii. Tu znajdziemy piękne, zabytkowe winnice, wzgórza  porośnięte winoroślą i wspaniałą kuchnię. Warto zatrzymać się w jednym z gospodarstw  agroturystycznych, wypożyczyć rower i pojechać na wycieczkę. Obowiązkowym punktem  wizyty w Toskanii jest Florencja. To jedno z najpiękniejszych włoskich miast. Położone u  stóp Apeninów, zachwyca panoramą i przyciąga rzesze turystów. W czasie wyprawy, warto zajrzeć do Katedry Santa Maria del Fiore, której kopuła góruje nad miastem, zjeść w jednej z uroczo położonych tawern lub przespacerować się średniowiecznym kamiennym  mostem – Ponte Vecchio.  

Miłośnicy pięknych widoków powinni za to udać się na liguryjskie wybrzeże. Tam  znajdziemy niezwykle położone miejscowości, takie jak: Manarola, Riomaggiore, Corniglia,  Vernazza i Monterosso. To wizytówki regionu Cinque Terre, które od lat przyciągają ludzi z  całego świata. Zwiedzając południe kraju, warto pojechać do Neapolu. To gwarne, niezwykle ekscytujące  miasto, w którym serwują najlepszą pizzę na świecie. Neapolitańczycy chwalą się, że to właśnie tu powstała pierwsza margherita. No cóż, po prostu trzeba spróbować!