czas czytania: 15 min

Co wchodzi w zakres prac firmy przeprowadzkowej?

Co wchodzi w zakres prac firmy przeprowadzkowej?

Przeprowadzka to wyzwanie niezależnie od tego, czy przenosi się jedna osoba, rodzina lub całe biuro. Wymaga dobrego zaplanowania i odpowiedniego transportu, podczas którego wszystkie meble i przedmioty zostaną bezpiecznie dowiezione na miejsce. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaangażowanie firmy przeprowadzkowej, która dzięki swojemu doświadczeniu będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Rodzina i firma

Firmy przeprowadzkowe wykonują zlecenie od różnych klientów. Równie skomplikowana jest przeprowadzka rodziny do nowego mieszkania, co firmy do innego biurowca. Celem zlokalizowanej w Warszawie firmy Optima jest odciążyć od towarzyszącego przeprowadzce stresu i zapewnić sprawny przebieg całego procesu, a to kluczowe zarówno w przypadku przeprowadzek domów, jak i przeprowadzek firm.

Aby to jednak osiągnąć, konieczna będzie współpraca obu stron. Wszelkie ustalenia powinny być na bieżąco konsultowane, ponieważ tylko w ten sposób zagwarantujemy bezpieczeństwo naszego mienia i szybką realizację zlecenia. Pierwszym krokiem jest ustalenie daty i godziny przeprowadzki. Następnie możemy określić ilość i wartość mienia, które wymaga przewiezienia. Na tej podstawie firma transportowa ustala potrzebny rodzaj pojazdów, liczbę pracowników obsługi oraz czas, jaki zajmie realizacja przeprowadzki. Wszystko to po to, by zapewnić jak najszybsze wykonanie zadania przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa ładunku. Pamiętajmy o poinformowaniu firmy przeprowadzkowej o kwestiach dotyczących kondygnacji, na jakiej znajduje się zarówno stare, jak i nowe mieszkanie czy biuro.

W kraju i za granicą

Polacy są coraz bardziej mobilni, częściej więc podejmują decyzję przeprowadzki za granicę. Wybierając firmę transportową, powinniśmy wybrać taką, która ma w swojej ofercie przeprowadzki międzynarodowe. Ich przeprowadzenie wiąże się z dodatkowymi formalnościami celno-spedycyjnymi, ale nie będą one problemem, jeśli skorzystamy z usług dobrej firmy przeprowadzkowej. Optima zapewnia swoim klientom pomoc w organizacji całego procesu, w tym również wspomnianych formalności. Unikniemy też w ten sposób błędów i komplikacji, które wydłuża przeprowadzkę. Każde państwo bowiem ma własne, często całkowicie odmienne przepisy dotyczące spedycji,

Trudno jest mówić o kosztach przeprowadzki zarówno krajowej, jak i międzynarodowej, ponieważ zależy ona od wielu czynników. Pod uwagę należy wziąć termin realizacji, odległość między adresami, kto zajmie się pakowaniem – my, czy firma transportowa – oraz ilość mienia. Jeśli i w tej kwestii zdamy się na firmę przeprowadzkową, możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo naszych mebli i przedmiotów.

Opracowanie artykułu:

Mała 6
05-300 Mińsk Mazowiecki woj. mazowieckie