czas czytania: 15 min materiał partnera

Ubezpieczenia, których zakup warto przemyśleć

Ubezpieczenia

Polisa ubezpieczeniowa w konkretnym przypadku może stanowić skuteczną ochronę przed utratą sporych środków. Pozwala na uzyskanie finansowej pomocy w sytuacji, gdy jest to konieczne, jednak takie zabezpieczenie musi być odpowiednio skonstruowane i dopasowane do potrzeb. Z tego względu warto udać się do sprawdzonego doradcy – co dokładnie jest on w stanie zaoferować swoim klientom?

Ochrona samochodu i domu

Do najczęściej spotykanych polis ubezpieczeniowych zalicza się przede wszystkim te, które dotyczą samochodu. Obowiązkowe OC w tym zakresie pozwala poruszać się pojazdem na drogach publicznych, a w razie zdarzenia drogowego z winy innego uczestnika ruchu gwarantuje możliwość uzyskania środków na naprawę auta. Warto jednak zainteresować się dodatkowymi pakietami, które będzie w stanie zaoferować doradca ubezpieczeniowy. Popularne AC, czyli autocasco, może stanowić skuteczne zabezpieczenie na wypadek np. kradzieży. Uzupełnieniem ochrony pojazdu jest polisa NNW, o której też dobrze pamiętać.

Oprócz samochodu bardzo często ubezpieczane są także nieruchomości. Domy czy mieszkania powinny być chronione na wypadek nie tylko włamań, ale i wielu innych zdarzeń losowych, np. uszkodzeń budynku spowodowanych zalaniem. Mag-Tom Magdalena Pałach jest w stanie zaproponować swoim klientom wiele interesujących wariantów różnego rodzaju polis ubezpieczeniowych, co pozwoli skutecznie ochronić swój dobytek, ale nie tylko. Oprócz nieruchomości czy pojazdów można bowiem przede wszystkim zabezpieczyć się na wypadek choroby, a nawet śmierci.

Ubezpieczenie na życie

Zdiagnozowanie ciężkiej choroby, w tym np. nowotworu, to zawsze ogromny cios nie tylko dla chorego, ale też jego rodziny. W takiej sytuacji kluczowe jest zabezpieczenie finansowe, które pozwala pokryć koszty leczenia czy ewentualnej rehabilitacji. Korzystanie z dostępnych możliwości prowadzących do wyeliminowania schorzenia nierzadko koliduje z obowiązkami zawodowymi, co przyczynia się często do utraty pracy i tym samym źródła dochodu. Dobrze dobrana polisa ubezpieczeniowa wskazana przez doradcę z pewnością ochroni przed tego typu przykrymi sytuacjami.

Warto również ubezpieczyć swoje życie. Niespodziewana śmierć to ogromne obciążenie dla najbliższych – nie tylko psychiczne, ale przede wszystkim finansowe. Załatwienie wszelkich formalności związanych z pogrzebem i możliwość zabezpieczenia finansowego rodziny to niewątpliwe zalety polisy na życie, którą w odpowiedni sposób skonstruuje dla klienta dobry doradca ubezpieczeniowy. Warto udać się do specjalisty i wybrać najważniejsze składniki kompleksowej ochrony, która zapewni spokój i wsparcie w trudnych momentach.