czas czytania: 3 min materiał partnera

Zalety profesjonalnej koloryzacji włosów w salonie

włosy

Wszystkie kobiety marzą o pięknych, mocnych, zdrowych włosach, ale także o ich idealnym kolorze, dobranym do cery, karnacji czy oprawy oczu. Koloryzacja włosów to szybki sposób na zmianę wizerunku, której kobiety czasami potrzebują. By była ona wykonana profesjonalnie, a włosy prawdziwą wizytówką i atutem warto zdecydować się na wizytę w salonie fryzjerskim. Specjaliści zadbają zarówno o farbowanie jak i odpowiednią pielęgnację takich włosów. Co jeszcze przemawia za koloryzacją u fryzjera?

Odpowiednio dobrany kolor

Styliści fryzur to profesjonaliści w swoim fachu. Posiadają rozległą wiedzę w temacie koloryzacji oraz sposobów jej dobierania do każdego klienta indywidualnie. Znaczenie ma bowiem kolor oczu, naturalny odcień włosów oraz specyfika karnacji. Kolor farb dostępnych w drogeriach nigdy nie odzwierciedli w pełni tego, co otrzymamy na głowie po nałożeniu jej w domu, ze względu na to, że każdy włos ma inną strukturę. Wpływ na kolor mogą mieć też poprzednie stylizacje. Dlatego czasami złocisty blond staje się żółtym, kaczym odcieniem, a z orzechowego brązu wychodzą rudawe lub miedziane refleksy. Farbowanie włosów przez fryzjerów nie powoduje takich sytuacji, gdyż tworzą oni mieszankę kolorów, często składającą się z kilku produktów, specjalnie dobraną do klienta.

Profesjonalne produkty fryzjerskie

Decydując się na koloryzację w salonie, np. w Atelier Marzeny Tosik, mamy pewność, że użyte produkty cechują są wysoką jakością oraz trwałością. Zazwyczaj są one oparte na nowoczesnych technologiach chroniących włosy podczas zabiegu chemicznego, jakim jest farbowanie. Ich skład wzbogacony jest o naturalne olejki lub witaminy, dzięki którym włosy zachowują piękny wygląd. Zdecydowanie dłuższą trwałość koloru zapewniają usługi wykonane w salonie, aniżeli domowe farbowanie oparte na ogólnodostępnych produktach. Zawierają one w przeważającej części wodę utlenioną oraz amoniak, który może zniszczyć włosy.

Precyzja wykonania koloryzacji

Kolejną zaletą wizyty w salonie, w celu zmiany lub poprawy koloru włosów jest  precyzja i dokładność wykonywanych czynności. Styliści fryzur starannie nakładają farbę warstwami. Dzięki temu kolor jest równomiernie rozprowadzony na całej długości włosów. Nie powstają na nich plamy, które mogłyby być widoczne np. przy związaniu włosów w kucyk. Istotny jest także rodzaj koloryzacji. Fryzjerzy z Atelier Marzeny Tosik, sprawią, że efekt ombre, sombre lub delikatne słoneczne refleksy będą wykonane w profesjonalny sposób, przy zachowaniu odpowiedniej techniki, która wpływać będzie na pożądany przez klientkę rezultat. 

Opracowanie artykułu:

Żytnia 11
05-506 Lesznowola woj. mazowieckie