czas czytania: 15 min materiał partnera

W jaki dokładnie sposób działają agencje zatrudnienia?

Agencja zatrudnienia

Znalezienie kompetentnych pracowników jest trudnym zadaniem i dodatkowo wymaga od przedsiębiorcy wygospodarowania sporej ilości czasu na przeprowadzenie procesu rekrutacji. Warto zatem skorzystać z usług sprawdzonych agencji zatrudnienia, które proponują kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Jak zatem dokładnie działają tego typu specjalistyczne firmy i w czym konkretnie są w stanie pomóc przedsiębiorcom?

Leasing pracowniczy

Zatrudnianie pracowników na wybranych stanowiskach w firmie niekoniecznie musi się wiązać z koniecznością czasochłonnego poszukiwania zainteresowanych i prowadzenia rekrutacji. Okazuje się bowiem, że można to powierzyć agencji zatrudnienia realizującej tzw. leasing pracowniczy. Przedsiębiorca przedstawia specjalistom swoje oczekiwania oraz wymagania w stosunku do nowych pracowników, co pozwala w skutecznym znalezieniu kompetentnych osób przez agencję. Zajmuje się ona kompleksowo rekrutacją – zarówno poszukiwanie, jak i selekcja przyszłych pracowników realizowana jest przez firmę zewnętrzną.

Dba ona także o wszelkie formalności związane z zatrudnieniem. To szczególnie ważne w przypadku obcokrajowców, którzy muszą legalnie przebywać na terenie kraju w celu podjęcia pracy w danym przedsiębiorstwie. Działaniami w zakresie leasingu pracowniczego zajmie się Kowsen-Pol Sp. z o.o. – sprawdzona agencja zatrudnienia, która jest w stanie zadbać także o szereg innych kwestii związanych z pozyskiwaniem pracowników. Jakie zatem jeszcze korzyści płyną z wyboru takiego rozwiązania?

Kompleksowe wsparcie dla pracownika i pracodawcy

Po przeprowadzeniu selekcji i ustaleniu wszystkich spraw związanych z legalnością pobytu przyszłych pracowników, warto zadbać także o ich badania lekarskie. Również i tym zajmie się dobra agencja zatrudnienia, która gwarantuje wykonanie całkowitego zakresu badań zaledwie w jeden dzień. Znacząco usprawnia to cały proces i pozwala szybciej podjąć pracę na danym stanowisku. Wsparcie agencji zatrudnienia obejmuje też szkolenia BHP – zarówno wstępne, jak i ogólne oraz okresowe.

W przypadku pracowników pochodzących z innego kraju, warto zadbać również o opiekę koordynatora. To wygodne dla pracodawcy rozwiązanie – specjalista z agencji zatrudnienia będzie w stanie porozumieć się z pracownikami w ich ojczystym języku, dzięki czemu np. wszelkie kwestie organizacyjne będą ustalane o wiele prościej i szybciej. Dotyczy to również zakwaterowania pracowników. Także i ten element kompletnej współpracy będzie wspierany przez agencję zatrudnienia, która znajdzie komfortowe kwatery pracownicze w dogodnej lokalizacji, co pozwoli na łatwy dojazd do siedziby firmy. Warto zatem korzystać z tego typu usług – agencje zatrudnienia działają kompleksowo, co pozwala przedsiębiorcy oszczędzić czas i jednocześnie znaleźć wykwalifikowanych, kompetentnych pracowników.

Opracowanie artykułu:

Grunwaldzka 19 lok. 414
60-782 Poznań woj. wielkopolskie