czas czytania: 2 min

Jak można wybielić zęby?

źrodło: photogenica

Śnieżnobiały uśmiech rodem z Hollywood jest marzeniem wielu osób. Niestety natura nie każdego obdarzyła zębami niczym z okładek magazynów i coraz więcej osób sięga po rozwiązania, które oferują gabinety stomatologiczne i salony medycyny estetycznej, drogerie lub nawet domowe szafki z przyprawami. Jakie są najskuteczniejsze metody wybielania, które w bezpieczny sposób zagwarantują piękny uśmiech?

Zdecydowanie najbezpieczniejszą, ale też najdroższą metodą jest profesjonalne wybielanie w gabinetach stomatologii estetycznej. Zaawansowane technologicznie lampy i nakładki pozwalają szybko cieszyć się upragnionym uśmiechem, a lekarze wykonujący zabieg dobiorą odpowiednie preparaty, aby nie narazić zębów na jakiekolwiek uszczerbki.

Jaka jest najskuteczniejsza metoda wybielania zębów

Stężenie substancji wybielających jest na tyle wysokie, aby odpowiedni efekt uzyskać dostatecznie szybko. W zamian za korzyści płynące z korzystania usług profesjonalistów, pacjenci będą musieli zapłacić dosyć wysokie sumy. Ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, zależnie od metody zabiegu.

Innym sposobem na wybielenie zębów jest wizyta w aptece lub drogerii. Na półkach można znaleźć szeroką gamę produktów, które obiecują szybki i trwały efekt. Wśród dostępnych rozwiązań, znajdziemy m.in.:

  • pasty
  • żele aplikowane na specjalne nakładki
  • żele nakładane bezpośrednio na zęby
  • paski nasączone specjalistycznymi preparatami
  • płukanki

Powyższe substancje wybielające, to dostępne dla każdego preparaty, które może nie pozwolą osiągnąć śnieżnobiałej barwy, ale pomogą uzyskać ładniejszy kolor i pozbyć się przebarwień wywołanych niewłaściwą higieną jamy ustnej, spożywaniem niektórych potraw czy nadużywania czerwonego wina lub wyrobów tytoniowych. Są one zdecydowanie tańsze od profesjonalnych zabiegów u dentysty i można je bezpiecznie wykonać w domu. Ostatnio bardzo popularny stał się aktywny węgiel, który można zakupić w formie pasty lub kapsułek. 

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Osoby szukające tańszych propozycji, korzystają niejednokrotnie ze znalezionych w Internecie przepisów. Mieszanki do wybielenia zębów można przygotować samemu w domu, a do najczęściej używanych produktów należą m.in. kurkuma, soda, olej kokosowy czy. Pomogą one usunąć lekkie przebarwienia, ale na spektakularne efekty nie ma co liczyć. Właściwości produktów spożywczych nie są na tyle silne, aby odświeżyć uśmiech o kilka tonów. Należy mieć także na uwadze kwestie bezpieczeństwa – samodzielnie wykonywane substancje nie zawsze muszą być odpowiednie dla naszych zębów.