Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska

Leczenie i terapia dla osób z zespołem Aspergera i autyzmem

Psychiatrzy psycholodzy i psychoterapeuci
ul. Pułaskiego 19, 58-100 Świdnica dolnośląskie
(7 opinii) napisz opinię
Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska

Informacje

Opis działalności
Niepubliczna poradnia specjalistyczna Centrum Progres znajduje się w Świdnicy. Jest jedną z certyfikowanych placówek Centrum Tomatisa, a prowadzona jest przez Danutę Stempowską. Specjalnością ośrodka jest diagnostyka psychologiczna i leczenie dzieci.
Produkty i usługi
Dzieci, tak samo jak dorośli, zapadają na różne choroby natury psychicznej, a ponadto mogą mieć problemy z rozwojem psychoruchowym. W przypadku maluchów ważne jest odpowiednie rozpoznanie przypadłości i wdrożenie skutecznej terapii. Miejscem, w którym przyjmują specjaliści z zakresu psychoterapii, logopedii i pedagogiki jest niepubliczna poradnia Progres w Świdnicy. Oferta centrum jest bardzo rozbudowana i obejmuje udzielanie pomocy w przypadku takich problemów, jak autyzm, nadpobudliwość psychoruchowa, dysleksja i zespół aspergera. Ponadto dzieci diagnozowane i leczone są z depresji, lęków, jąkania i problemów z koncentracją. Również opóźniony rozwój mowy jest przyczynkiem do skorzystania ze specjalistycznej pomocy pracowników poradni.

W Centrum Progres leczenie odbywa się za pomocą sprawdzonych metod. Można do nich zaliczyć takie terapie jak:
-metoda Tomatisa
-EEG Biofedback
-badanie EEG
-RSA Biofedback
-integracja sensoryczna
-wczesne wspomaganie
-Play Attention

Metoda Tomatisa to najważniejsza z metod stosowanych w placówce. Polega na zastosowaniu tzw. elektronicznego ucha, które pozwala dzieciom na lepsze słyszenie, a to przekłada się na poprawę koncentracji, kreatywności i zwiększanie potencjału dzieci w procesie nauki.

Wymienione informacje to nie wszystko, czego można się dowiedzieć o poradni Progres. Więcej znajdą Państwo na stronie internetowej albo uzyskają po nawiązaniu kontaktu telefonicznego, albo mailowego.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
bolesławiecki, dzierżoniowski, jaworski, karkonoski, legnicki, lubiński, milicki, oleśnicki, oławski, świdnicki, trzebnicki, Wałbrzych, wałbrzyski, wrocławski, zgorzelecki

Opinie

(7 opinii) napisz opinię
T
Tadzio_7643
Polecam. Ich pomoc była nieoceniona. Pomogli mi uporać się z wadami wymowy mojego synka, który teraz stale robi postępy.
M
Mariusz
Świetna kadra specjalistów, która szybko rozpoznała problemy z sensoryką u mojego dziecka. Od razu zapisaliśmy się tu na zajęcia. Od kilku tygodni widzimy spore postępy. Uważam, że Ci ludzie wiedzą, co robią i mają kwalifikacje do pracy z dzieckiem.
L
Lidia
Zajęcia z logopedii bardzo pomagają mojemu dziecku. Widzimy ogromne postępy i mamy nadzieję, że niedługo problemy z wymową znikną całkowicie.
N
Natusek83
Polecam ten ośrodek dlatego, że w jednym miejscu mają kilku dobrych specjalistów, więc dziecko w bardzo przyjaznych warunkach jest przebadane pod różnym kątem.
H
Honorata
Zajęcia ze słuchawkami, które prowadzą, są po prostu świetne! Moja córka potrafi się lepiej skupić i pomimo wcześniejszych kłopotów z mową idzie jej coraz lepiej.
M
Magdalena
Mój syn miał spory problem z nauką pomimo tego, że dużo razem ćwiczyliśmy. W tym ośrodku specjaliści zdiagnozowali u niego dysleksję. Teraz wiemy, na czym możemy się skupić. Przychodzimy tutaj na zajęcia, które znacznie polepszyły koncentrację Kacperka i pozwoliły mu szybciej zapamiętywać informacje.
J
Joanna
Polecam serdecznie to centrum! Jestem mamą dziecka z zespołem Aspergera. Terapie oraz zajęcia, na które tutaj przychodzimy, bardzo pomagają mojemu synkowi, ale również mnie. Specjaliści są mili, wykwalifikowani i wiedzą jak prowadzić zajęcia.