Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska

Diagnoza i terapia psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna

Publiczne przychodnie i ośrodki zdrowia
ul. Pułaskiego 19, 58-100 Świdnica dolnośląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska
ul. Pułaskiego 19, 58-100 Świdnica dolnośląskie
Telefon
Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska

Informacje

Opis działalności firmy Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska w Świdnica
Niepubliczną poradnię specjalistyczną Centrum Progres założyliśmy w 2002 roku na terenie Świdnicy, w województwie dolnośląskim. Naszym celem jest przede wszystkim prawidłowe diagnozowanie pacjentów i udzielanie psychologicznego wsparcia dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. Prowadzimy terapie z udziałem psychologów, pedagogów oraz logopedów. Nad realizacją wszystkich naszych usług czuwa właścicielka poradni Danuta Stempowska.
Produkty i usługi
Zakres działania Centrum Progres skupiamy przede wszystkim na poznaniu problemów naszych pacjentów i stworzeniu skutecznego planu działania, który pomoże im w codziennym funkcjonowaniu, nauce oraz rozwoju emocjonalnym i społecznym. Prowadzimy specjalistyczne terapie dla osób, które zmagają się z zespołem Aspergera, autyzmem, ADHD, dysleksją, czy płodowym zespołem alkoholowym. Pomagamy nie tylko dzieciom, ale również dorosłym, którzy mają problemy z nauką.

W naszym centrum pracują pedagodzy, psycholodzy, neurologopedzi, logopedzi i terapeuci. Podczas konsultacji specjaliści zajmują się wspomaganiem rozwoju młodzieży, a także orzecznictwem i opiniowaniem w zakresie zaburzeń emocjonalnych, motorycznych, czy zaburzeń mowy. Naszym zadaniem jest zwiększenie efektywności nauki wśród pacjentów oraz profilaktyka uzależnień. Stosowane przez nas metody to między innymi:
- terapia,
- rehabilitacja,
- psychoedukacja,
- doradztwo,
- psychoterapia,
- mediacja,
- profilaktyka.

Oferujemy między innymi treningi słuchowe, które pomagają w uczeniu się. Metoda Johansena jest skierowana przede wszystkim do osób, które mają trudności w słuchaniu, pisaniu i mówieniu. Trening skutecznie poprawia koncentrację, komunikację, rozumienie mowy, artykulację i przetwarzanie słuchowe.

Prowadzimy również zajęcia integracji sensorycznej, które pomagają w leczeniu zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich zmysłów i reakcji na docierające do ciała bodźce.

Prowadzimy także terapię zaburzeń mowy oraz fizjoterapię dla dzieci i niemowląt. Podczas fizjoterapii staramy się pracować nad korekcją wady postawy ciała oraz nad skrzywieniami kręgosłupa, czy problemami neurologicznymi.

Oferujemy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej pracy, zapraszamy do kontaktu osobistego lub na naszą stronę internetową - Niepubliczna poradnia specjalistyczna Centrum Progres w Świdnicy.
Zasięg działania
Firma Centrum Progres Niepubliczna Poradnia Specjalistyczna Danuta Stempowska z Świdnica świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
bolesławiecki, dzierżoniowski, jaworski, karkonoski, legnicki, lubiński, milicki, oleśnicki, oławski, świdnicki, trzebnicki, Wałbrzych, wałbrzyski, wrocławski, zgorzelecki

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń