ALWRO S.A. Zakłady Odlewnicze

Odlewnie
ul. Karwińska 1, 52-015 Wrocław Krzyki, dolnośląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
(71) 342 74 31
Adres korespondencyjny
ul. Karwińska 1, 52-015 Wrocław Krzyki, dolnośląskie

Informacje

Opis działalności
Ponad 60 lat tradycji i doświadczenia w branży odlewniczej czyni nas solidnym i niezawodnym partnerem w kontaktach biznesowych. Nasz zespół specjalistów służy wiedzą i pomocą w każdej sytuacji.
Produkty i usługi
ALWRO S.A. Zakłady Odlewnicze z siedzibą we Wrocławiu jest prywatną firmą kontynuującą od 1991 r. działalność Zakładów Odlewniczych ALWRO, których początki sięgają 1946 roku. Jej dzisiejszy profil produkcyjny i organizacyjny został ukształtowany na przestrzeni ponad 60 lat istnienia.

ALWRO S.A. oferuje szeroki asortyment odlewów z metali nieżelaznych (stopy miedzi, aluminium, cynku) wykonywanych metodą ciśnieniową, w formach metalowych (kokile statyczne i wirujące), a także w formach piaskowych, właściwych do wykonywania najbardziej skomplikowanych elementów maszyn i urządzeń.

Dodatkowo oferujemy:
• projektowanie oraz wykonywanie oprzyrządowania odlewniczego (modele drewniane, kokile),
• obróbkę mechaniczną (zgrubna i na gotowo) odlewów – skrawanie, toczenie, frezowanie,
• obróbkę powierzchniową odlewów – śrutowanie, bębnowanie, malowanie proszkowe,
• obróbkę cieplną i cieplno-chemiczną metali,
• wykonywanie badań własności mechanicznych oraz chemicznych odlewów.

Odlewanie to – najprościej rzecz ujmując – kształtowanie elementów metalowych, dzięki czemu stają się one łatwiejsze do dalszej obróbki. To często stosowana technologia – odlewy wykonuje się z różnych materiałów, jak stal, żeliwo, magnez, równie popularne są odlewy aluminiowe. Odlewnictwo to bardzo pożądany obszar przemysłu, szczególnie gdy inne technologie są zbyt kosztowne. Odlewy aluminiowe można wtedy wykonać po atrakcyjnej cenie, co jest przecież niezwykle istotne dla każdej firmy. Odlewnie wykonują przedmioty o bardzo skomplikowanych kształtach, rezultaty są jednak doskonałe – bo odlewanie aluminium, jak i innych materiałów gwarantuje dużą dokładność, więc efekty są naprawdę zadowalające. Odlewnie wykonują różne kształty – bardziej i mniej skomplikowane, wszystko jak najbardziej zależy od klienta, tego, co chce uzyskać.

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń