Archeoreplica usługi archeologiczne Marcin Diakowski

Archeologia to pasja i wiedza, którą chętnie się dzielę

Antyki i dzieła sztuki
ul. Oławska 7, 55-200 Stary Górnik dolnośląskie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Archeoreplica usługi archeologiczne Marcin Diakowski

Informacje

Opis działalności
Usługi archeologiczne Archeoreplica powstały w 2008 roku. Nazywam się Marcin Diakowski i jestem ich właścicielem. Siedziba działalności znajduje się w Oławie, na terenie województwa dolnośląskiego.
Produkty i usługi
Moja firma zajmuje się jakże ciekawymi i ważnymi sprawami, jakimi są prace archeologiczne. Zastanówmy się co by było, gdyby nie archeolodzy. Nie znalibyśmy naszej przeszłości, kultury panujące niegdyś na naszych ziemiach oraz nie potrafilibyśmy dzięki temu ulepszać obecnych technik. Archeologia to skarbnica wiedzy, którą warto szanować.

Wszelkie prace budowlane czy drogowe na ternach zamieszkałych przez przodków muszą być nadzorowane przez archeologów, gdyż to oni zabezpieczają znaleziska, a muzea robią z nich użytek.

Tak się składa, że moje firma zajmuje się właśnie owymi pracami archeologicznymi. Sam jestem z wykształcenia archeologiem i dokładam najwyższej staranności do zleconych mi działań.

Oferta firmy to:

- nadzory archeologiczne,
- wyprzedzające i ratownicze badania archeologiczne,
- badania powierzchniowe i sondażowe poprzedzające rozpoczęcie inwestycji,
- przygotowywanie analiz możliwości inwestycyjnych na terenach zabytkowych poprzedzających zakup tych obszarów,
- pośrednictwo w uzyskaniu zezwoleń konserwatorskich.

Podejmuję się opracowania i konserwacji zabytków, realizacji naukowych analiz specjalistycznych - traseologia i archeozoologia. W celu świadczenia usług obsługuję:
budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe (hale,fabryki itp.), infrastrukturalne (drogi, wodociągi, kanalizacja, linie energetyczne, telekomunikacyjne i światłowodowe).

Dodatkowo specjalnie dla Państwa przygotowałem czynności edukacyjne opartą na archeologii eksperymentalnej. Przeznaczone to jest dla różnych grup wiekowych na terenie placówek kulturalno-oświatowych. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, pokazów, zajęć praktycznych i lekcji muzealnych.
Zapraszam do skorzystania z oferty.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe