Zelan Sp. z o.o.

Galwanizacja, niklowanie, chromowanie, antykorozja, miedziowanie.

Galwanizacja
ul. Staszica 21, 89-100 Nakło nad Notecią kujawsko-pomorskie
poniedziałek Otwarte całą dobę
wtorek Otwarte całą dobę
środa Otwarte całą dobę
czwartek Otwarte całą dobę
piątek Otwarte całą dobę
sobota 08:00 - 12:00
niedziela Zamknięte
(1 opinia) napisz opinię

Kontakt

523860065
info@zelan.pl
523860587
606450297
anna.grabarska@zelan.pl
668498965
waldemar.przegietka@zelan.pl
Adres korespondencyjny
ul. Staszica 21, 89-100 Nakło nad Notecią kujawsko-pomorskie
Może cię zainteresować

Informacje

O nas
Renowacja

Od 2000 roku wykonujemy chromowanie elektrolityczne na podkładzie niklowym. Rozpoczynaliśmy od prostych detali na nikiel oraz nikiel-chrom (bolce, mechanizmu sejfów oraz kas pancernych). Z czasem grono naszych klientów powiększyło się o przedsiębiorstwa z branży meblowej. Nawiązaliśmy współpracę z wiodącymi firmami w Polsce dla których chromowaliśmy kosze relingowe, uchwyty, nogi, zawiasy. Rosnące wymagania jakościowe spowodowały zmianę technologii w postaci dodatkowej wannydo miedziowania elektrolitycznego. Dzięki tym działaniom nastąpił wzrost właściwości antykorozyjnych oraz parametrów wizualnych wykonywanych powłok. Z czasem zaczęli się do nas zgłaszać klienci indywidualni z detalami motoryzacyjnymi do renowacji. Początki nie należały do łatwych, jednakże fakt, iż posiadaliśmy świetnego szlifierza oraz technologię pozwalającą na ściąganie starych powłok niklowych ze stali, aluminium oraz mosiądzu umożliwił nam rozpoczęcie współpracy z firmą Solcar zajmującą się renowacją aut dla renomowanych klientów z Europy Zachodniej.

Z czasem ilość zleceń na renowację detali zaczęła szybko rosnąć. Aby zachować terminowość oraz jakość świadczonych usług na najwyższym poziomie sukcesywnie zwiększaliśmy zatrudnienie na szlifierni. Na chwilę obecną posiadamy 8 pracowników zajmujących się mechanicznym przygotowaniem detali pod powłoki galwaniczne.

Zajmujemy się głównie renowacją elementów stalowych, aluminiowych oraz mosiężnych. Samochody oraz motocykle którym pomogliśmy odzyskać dawną świetność biorą udział w wielu targach, wystawach oraz pokazach w zarówno w kraju jak i za granicą. Galeria przedstawia niewielki wycinek naszych realizacji.

Nasze najmocniejsze strony to wysoka jakość, atrakcyjne ceny, możliwie krótkie terminy, duże wanny oraz fachowy personel.

W rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce, PPH "ZELAN" został wyróżniony "GAZELĄ BIZNESU 2003".
Opis działalności
Mamy przyjemność zwrócić się do Państwa z propozycją nawiązania współpracy w zakresie nakładania powłok dekoracyjno-ochronnych. Od dziesięciu lat wykonujemy usługi galwanotechniczne z wykorzystaniem technologii takich firmy jak: Dr.Hesse, ATOTECH, AMPERE. W tym czasie świadczyliśmy usługi dla wielu firm branży maszynowej, rowerowej, aparatury precyzyjnej itp. Fakt ten najlepiej charakteryzuje naszą dbałość o jakość i zadowolenie klienta.
Produkty i usługi
Powłoki galwaniczne

Mamy przyjemność zwrócić się do Państwa z propozycją nawiązania współpracy w zakresie nakładania powłok dekoracyjno-ochronnych. Od dziesięciu lat wykonujemy usługi galwanotechniczne z wykorzystaniem technologii takich firmy jak: Dr.Hesse, ATOTECH, AMPERE. W tym czasie świadczyliśmy usługi dla wielu firm branży maszynowej, rowerowej, aparatury precyzyjnej itp. Fakt ten najlepiej charakteryzuje naszą dbałość o jakość i zadowolenie klienta. Naszymi dodatkowymi atutamisą krótkie terminy, konkurencyjne ceny oraz duże możliwości przerobu.

Posiadamy linię automatyczną (niklowanie), jednakże nietypowe detale jesteśmy w stanie wykonywać ręcznie. W związku z rozwojem naszej firmy, szukamy nowych kontrahentów w branży metalowej, potencjalnie zainteresowanych naszą działalnością.

Miedziowanie elektrolityczne

Miedziowanie elektroliczne to proces polegający na pokrywania przedmiotów metalowych warstwą miedzi, głównie celem ochrony detalu przed korozją oraz w celach dekoracyjnych. Pod pojęciem korozji kryje się szereg reakcji przebiegających na powierzchni materiału których rezultatem jest jego niszczenie. Proces ten zachodzi w wyniku reakcji chemicznych lub elektrochemicznych.
Element przeznaczony do miedziowania podłączony jest jako katoda, anoda wykonana jest z miedzi. W trakcie procesu pod wpływem prądu elektrycznego miedź z anody osadza się na powierzchni katody (elementu miedziowanego) jako miedź metaliczna.

Miedziowanie elektrolityczne stosujemy w celu:
- podniesienia właściwości antykorozyjnych przedmiotu,
- dekoracyjno – ochronnym,
- polepszenia przewodnictwa cieplnego,
- polepszenia przewodnictwa elektrycznego,
- orazjako warstwę podkładową pod nikiel, nikiel-chrom (u nas głównie na elementy motoryzacyjne, akcesoria meblowe).
Marki i specjalizacje
W ramach planu dywersyfikacji produkcji firma wchodzi w nowe segmenty rynku sprzedaży sztućców. W lipcu 2004 roku zakupiono pierwszą nową maszynę typu flow-pack produkującą obecnie wyroby sprzedawane na rynki UE i USA, tzw. "sets", np. łyżka, nóż, widelec na serwetce zapakowane w woreczku foliowym. Higieniczne pakowanie sztućców w woreczki foliowe po 1 do kilku sztuk jest dynamicznie rosnącym i przyszłościowym segmentem rynku krajowego i zagranicznego dla naszych wyrobów.
Certyfikaty
Firma od końca 2003 roku posiada certyfikat i realizuje w produkcji i usługach system zapewnienia jakości ISO 9001/2000. Wyroby do kontaktu z żywnością posiadają stosowne atesty. Produkcja sztućców odbywa się na nowoczesnych wtryskarkach renomowanej niemieckiej firmy "KRAUSS MAFFEI".W ogólnopolskim konkursie "PRACODAWCA-ORGANIZATOR PRACY BEZPIECZNEJ" firma w 2004 roku zajęła I miejsce w woj. Kujawsko-Pomorskim i II miejsce w kraju.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(1 opinia) napisz opinię
S
Seba35
2018-07-03 09:18:21
Jakość bdb, terminowo i fachowo.