Magdalena Lisowska Neurologopeda

Terapia zaburzeń mowy

Logopedzi
ul. Józefitów 9, 30-039 Kraków Krowodrza, małopolskie
Poniedziałek 10:00 - 14:00
Wtorek 10:00 - 14:00
Środa 10:00 - 14:00
Czwartek 10:00 - 14:00
Piątek Zamknięte
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
(9 opinii) napisz opinię
Magdalena Lisowska Neurologopeda
ul. Józefitów 9, 30-039 Kraków Krowodrza, małopolskie
Telefon
Może cię zainteresować
Magdalena Lisowska Neurologopeda

Informacje

Opis działalności firmy Magdalena Lisowska Neurologopeda w Kraków
Nazywam się Magdalena Lisowska i jestem logopedą. Od 2002 roku zajmuję się diagnozą i terapią związaną z afazją poudarową. Mój gabinet znajduje się na terenie Krakowa.
Produkty i usługi
Afazja pojawia się po udarze mózgu. Problem ten dotyka rocznie około 50 tysięcy osób. Afazja najczęściej powstaje na skutek uszkodzenia struktur mózgu, które odpowiadają za zdolność mowy. W wyniku nagłego zaburzenia dopływu krwi dochodzi do obumarcia komórek, w efekcie pacjent traci zdolność wypowiadania się i/lub rozumienia języka. W moim gabinecie zajmuję się pomaganiem w wyjściu z tego stanu.

Pomagam przede wszystkim w przypadkach związanych z zaburzeniami mowy, które najczęściej występują po udarze, utrudniając komunikację częściowo lub całkowicie. Zajmuję się ćwiczeniami, które mają na celu poprawić funkcje w zakresie mówienia, pisania, rozumienia i czytania.

Zaburzenia mowy bardzo często wiążą się również z deficytami związanymi z zaburzeniem uwagi czy pamięci, dlatego bardzo ważne jest również ćwiczenie umysłu.

Moje działania dotyczą też usprawniania mięśni dotkniętych niedowładem. Praca skupia się przede wszystkim na obrębie jamy ustnej, czyli języku i podniebieniu. Ćwiczenia redukujące szczękościsk szczególnie pomagają usprawnić funkcjonowanie po przebytej operacji narządów okolicy głowy i szyi. Zajmuję się również ćwiczeniami oddechowymi i głosowymi.

Istnieje możliwość wykonywania terapii indywidualnych bądź grupowych.
W niektórych przypadkach możliwa terapia on-line (Skype).

Rejestracje realizowane są telefonicznie między godziną 18.00 a 19.00.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej Magdaleny Lisowskiej.

Zapraszamy do skorzystania z powyższej oferty.
Zasięg działania
Firma Magdalena Lisowska Neurologopeda z lokalizacji: Kraków świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
małopolskie

Opinie

(9 opinii) napisz opinię
I
Irek
Ode mnie wysoka ocena. Należy się :D
D
Dominika
Ponad rok systematcznej terapi po operacji języka przyniósł efekty. Dziś mówię normalnie, nikt by się nie domyślil.
A
Arnold
Chodzę z moim dziadkiem do tego gabinetu. Mamy za sobą raptem kilka wizyt, ale już widać pozytywne efekty i oby to szło w tym kierunku.
W
D
Wojciech D.
Polecam, Potrzebowałem pomocy dla córki po udarze, Pani Magdalena bardzo pomogła teraz jest dobrze dziękuję za pomoc
R
W
Romek W.
Pani Magda wyleczyła mnie z głębokiej afazji. Gdy trafiłem do jej gabinetu miałem niemałe problemy z ułożeniem zdania, dobraniem odpowiedniego słowa. Myślałem, że to już koniec dla mnie jeśli chodzi o normalną pracę po 8h dziennie. Już po kilku miesiącach terapii czułem się pewniej w mowie i w piśmie. Miałem sporej wielkości guza mózgu i "hodowałem" go przez 18 lat. Wróciłem do poprzedniego życia dzięki Pani. Pozdrawiam i dziękuję.
P
J
Piotr J.
Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Od razu nawiązuje bliski kontakt z osobami z problemem neurologicznym. Ciepła i życzliwa. Wyprowadziła mnie z bardzo ciężkiego udaru. Dzięki niej nie ma już śladu po afazji. Polecam.
R
G
Roman Graczyk
Pani Magdalena Lisowska pracowała z moim synem, Krzysztofem, od pierwszych tygodni po udarze mózgu i potem przez wiele lat. Bardzo mu pomogła. Nadzwyczaj kompetentna, sumienna, taktowna. Szukała wyjścia w sytuacjach, w których byliśmy bliscy tego, żeby się poddać. Miała podejście indywidualne, powiedziałbym: personalistyczne, do Krzysia. Tzn. on był, owszem, pacjentem, ale też osobą. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdyby nie terapia p. Magdaleny Lisowskiej, Krzyś byłby w dużo gorszym stanie, niż jest. Wielki szacunek. Zdecydowanie Polecam.
W
Wdzięczny
Polecam. Bardzo pomogła naszej rodzinie, świetna specjalistka.!!
E
ElaS.
Polecam Panią Magdalenę Lisowską zarówno jako doświadczonego neurologopedę, jak również jako wspaniałą osobę, która każdego swojego pacjenta traktuje w sposób indywidualny. Osoba nieprawdopodobnie kreatywna, nieustannie wzbogacająca metody pracy z pacjentem. Pacjenci Pani Magdaleny poza profesjonalną, ciekawą i różnorodną terapią neurologopedyczną otrzymują również tak niezbędną w ich przypadku motywację do pracy nad sobą. To wszystko dzięki pasji, doświadczeniu, serdecznym relacjom i atmosferze tworzonym przez Panią Magdalenę podczas każdej sesji terapeutycznej, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Gorąco Polecam gabinet Pani Magdaleny Lisowskiej i stosowane metody terapii.