Indywidualna Praktyka Lekarska Gabinet Stomatologiczny Lek Stom Aleksandra Basista

Zadbaj o zdrowy uśmiech w naszym gabinecie

Stomatolodzy i protetycy
ul. Starodąbrowska 24g, 33-100 Tarnów małopolskie
(4 reviews) napisz opinię
Indywidualna Praktyka Lekarska Gabinet Stomatologiczny Lek Stom Aleksandra Basista
ul. Starodąbrowska 24g, 33-100 Tarnów małopolskie
NIP
8731806377
Telefon
Indywidualna Praktyka Lekarska Gabinet Stomatologiczny Lek Stom Aleksandra Basista

Informacje

Opis działalności firmy Indywidualna Praktyka Lekarska Gabinet Stomatologiczny Lek Stom Aleksandra Basista w Tarnów
Lekarz stomatolog Aleksandra Basista założyła swój prywatny gabinet w 1993 roku. W naszej ofercie oprócz stomatologii zachowawczej i leczenia próchnicy, znajdują się również protetyka oraz usługi z zakresu stomatologii estetycznej. Gabinet prowadzimy w Tarnowie, w województwie małopolskim.
Produkty i usługi
Do naszego gabinetu zapraszamy zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, ponieważ dbamy o zdrowy uśmiech pacjentów w każdym wieku!

Bóle zębów są najczęściej związane z próchnicą, albo stanem zapalnym miazgi. Nasi stomatolodzy zajmują się leczeniem zachowawczym i wykonują wypełnienia konwencjonalne, a jeśli wystąpi taka potrzeba, przeprowadzają również leczenie kanałowe przy użyciu specjalistycznego endometra.

W naszej ofercie znajduje się również stomatologia estetyczna, która pozwala przywrócić zębom ich pierwotny kolor oraz kształt. W tym celu nasi dentyści oferują takie usługi jak
- wybielanie zębów martwych,
- wybielanie całych łyków zębowych,
- zakładanie licówek porcelanowych,
- zakładanie licówek kompozytowych.

Czasami próchnica tak bardzo zniszczyła zęba i kości, że jedynym rozwiązaniem jest ekstrakcja. Nasi chirurdzy podejmują się takich zabiegów jak:
- ekstrakcje zębów (wyrywanie zębów),
- hemisekcje i radektomie,
- plastyka wędzidełek,
- zabiegi ze wskazań ortodontycznych.

Po wyrwaniu zęba dentysta opracuje plan dalszego leczenia i zaoferuje założenie protezy. To bardzo ważne, aby zastąpić każdy brak w uzębieniu, ponieważ zaniechanie leczenia protetycznego, może przyczynić się do powstawania wad zgryzu, problemów z żuciem oraz bólów głowy. W naszym gabinecie wykonujemy:
- korony pełnoceramiczne,
- korony i mosty porcelanowe,
- protezy ruchome: akrylowe, szkieletowe, nylonowe,
- prace kombinowane (protezy bezklamrowe),
- naprawę protez.

Oprócz protetyki oferujemy także leczenie chorób przyzębia i pomagamy naszym pacjentom kiedy zauważą krwawienie, ból lub nadwrażliwość dziąseł.

Zapraszamy też na nasze zabiegi profilaktyczne, do których należy:
- usuwanie nalotu przy pomocy piaskarki,
- usuwanie kamienia ultradźwiękami,
- lakierowanie,
- lakowanie,
- wybielanie zębów w gabinecie.

Uzupełnieniem naszej oferty jest również leczenie zębów bez borowania za pomocą preparatu Carisolv.

Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem w Tczewie.
Zasięg działania
Firma Indywidualna Praktyka Lekarska Gabinet Stomatologiczny Lek Stom Aleksandra Basista z lokalizacji: Tarnów świadczy usługi m.in. w wymienionych obszarach:
małopolskie

Aktualności

stomatolog

23.11.2021

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas! Dlatego zapraszamy Państwa do naszego gabinetu stomatologicznego w Tarnowie. Nasi lekarze wykonają przegląd waszej jamy ustnej, a także zajmą się leczeniem próchnicy, przeprowadzą leczenie kanałowe oraz w razie potrzeby wykonają uzupełnienia w postaci protez.

zdjęcie RTG zębów

01.01.2022

Dlaczego podczas wyboru gabinetu stomatologicznego warto wybrać się do tego, w którym znajdziemy aparat do zdjęć RTG?Ponieważ to jedno z podstawowych badań, które pozwala w krótkim czasie zdiagnozować większość problemów w okolicach jamy ustnej. Na zdjęciu stomatolog widzi próchnice, torbiele, zęby zatrzymane w dziąśle i patologiczne zmiany w korzeniach zębów. Zdjęcie RTG pomaga też w leczeniu kanałowym zęba, a także pozwala zweryfikować, czy przeprowadzone leczenie przyniosło efekty.

leczenie zębów

11.03.2022

Usuwanie kamienia nazębnego oraz osadów to jedna z głównych usług naszego gabinetu. Zabieg ten jest niezwykle ważny w ramach utrzymania zdrowych zębów, ponieważ z pozoru nieszkodliwie wyglądający kamień, niszczy szkliwo, może powodować próchnicę i zapalenia dziąseł, a także prowadzić do ich nadwrażliwości. Dlatego przynajmniej raz do roku pacjenci powinni korzystać z usług dentysty w ramach usuwania kamienia nazębnego.

stomatolog dziecięcy

12.05.2022

W naszym gabinecie dbamy również o zdrowy uśmiech najmniejszych pacjentów! Leczymy zęby mleczne i stałe, ale również przeprowadzamy nie mniej ważne zabiegi profilaktyczne, do których należy na przykład fluorowanie, pozwalające wzmocnić szkliwo przed kwasami i bakteriami oraz zwiększyć odporność zębów na powstawanie próchnicy.

leczenie kanałowe

05.07.2022

Czasami pacjenci zgłaszają się do nas z ostrym bólem zęba, a próchnica jest tak rozległa, że doszło do zapalenia miazgi. W takim wypadku stomatolog może podjąć decyzję o leczeniu kanałowym, czyli endodoncji. Pierwszym krokiem przy zabiegu będzie wykonanie zdjęcia RTG chorego zęba, a następnie oczyszczenie kanałów pod mikroskopem. Opracowane kanały zostają osuszone i zabezpieczone przed powstawaniem bakterii. Dzięki leczeniu kanałowemu ząb może posłużyć pacjentowi jeszcze przez wiele lat.

Opinie

(4 reviews) napisz opinię
M
Marta
Udało mi się wyleczyć 5 zębów w tym gabinecie. Miałam trochę zaległości i dawno nie byłam u dentysty. Na szczęście Pani stomatolog opracowała dla mnie plan leczenia, rozpisała koszty i usunęła próchnicę, tak że nie mam na razie żadnych problemów.
K
Karol
Tutaj byłem na leczeniu kanałowym i nie żałuję wyboru dentystki. Pani bardzo konkretna, od razu wykonała zdjęcie RTG, aby mieć pełen obraz zmian, a cały zabieg wykonała pod znieczuleniem, także nie czułem żadnego bólu!
E
Emilia
Byłam w tym gabinecie na wybielaniu i widzę wyraźną różnicę. Zęby są na pewno jaśniejsze od dwa odcienie, ale wciąż wyglądają naturalnie. Zabieg był jak najbardziej opłacalny.
J
Justyna
Leczę zęby w tym gabinecie od lat i dzięki temu naprawdę niewiele wydaję na zabiegi. Regularnie zdejmuję tutaj kamień i od razu usuwam nawet najmniejsze ubytki. Pani stomatolog jest zawsze bardzo miła, dokładna i dba o moje zęby.