Cezary Taracha Adwokat Kancelaria Adwokacka Cezarlex

Pomoc prawna zastępstwo procesowe przed sądami i urzędami. Kompleksowe podejście

Adwokaci
ul. Służba Polsce 5, 32-200 Miechów małopolskie
Poniedziałek 16:00 - 18:00
Wtorek 10:00 - 12:00
Środa Zamknięte
Czwartek 16:00 - 18:00
Piątek Zamknięte
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
(5 opinii) napisz opinię
Telefon
603 628 063
603628063
ctaracha@gmail.com
Adres korespondencyjny
32-200 Miechów ul. Służba Polsce 5
Cezary Taracha Adwokat Kancelaria Adwokacka Cezarlex

Informacje

O nas
Adwokat Cezary Taracha jest prawnikiem z wcześniejszym bogatym doświadczeniem w pracy w wymiarze sprawiedliwości, dzięki czemu umiejętnie łączy rolę pełnomocnika procesowego przed sądami i urzędami z potrzebą doboru właściwego sposobu działania dla każdego Klienta. Potrafi właściwie zidentyfikować sytuację procesową każdego Mocodawcy dzięki czemu jest w stanie dobrać odpowiednie dla niego środki prawne i wskazać ewentualne zagrożenia dla jego interesów.
Cezary Taracha w 2004 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2005-2008 odbywał aplikację sądową, którą zakończył złożeniem egzaminu sędziowskiego w październiku 2008 r. W okresie 2005-2009 pracował jako asystent sędziego w sądach rejonowych w Małopolsce w wydziałach cywilnych i karnych. Autor publikacji, analiz i artykułów o charakterze dydaktycznym, m. in. „Aspekty prawne finansowania leków onkologicznych w lecznictwie zamkniętym”. Ponadto jest autorem cyklu porad prawnych „Z Temidą na Ty” publikowanego w „Gazecie Miechowskiej”, w którym w sposób przystępny dla czytelników tłumaczył zawiłości i problemy prawne.
W 2009 r. został wpisany na listę adwokatów, jest członkiem Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach (Nr wpisu 413). Od tego czasu prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. W swojej działalności niejednokrotnie podejmował się prowadzenia spraw trudnych i skomplikowanych, o czym świadczyć mogą przyjęte do rozpoznania i zakończone sukcesem dla jego Klientów skargi kasacyjne wniesione do Sądu Najwyższego w sprawach rodzinno- cywilnych i prawa pracy.
Posługuje się językiem angielskimi niemieckim.Prywatnie interesuje się historią, sztuką, filmem, literaturą, filozofią, muzyką popularną oraz rockową, grami strategicznymi, a także tajemnicami i zagadkami tego świata. Jest gorącym miłośnikiem zwierząt, w szczególności psów, uwielbia podróże i wycieczki górskie.
Opis działalności
Od 2009 r. działamy w Miechowie, Małopolsce i okolicach. Właścicielem kancelarii jest mec. Cezary Taracha. Specjalizujemy się w prawie karnym, cywilnym, pracy, gosp., rodzinnym i administracyjnym. Świadczymy zastępstwo procesowe i pomoc prawną nie tylko w Małopolsce, gdyż współpracujemy ze specjalistami: adwokatami i radcami prawnymi z innych części kraju także w województwach śląskim i dolnośląskim, a w razie potrzeby Klienta na terenie całego kraju. Pomagamy także Klientom z zagranicy.
Produkty i usługi
Naszą misją jest zarówno stała jak i doraźna obsługa prawna osób fizycznych i prawnych, w tym zastępstwo procesowe przed sądami i urzędami. Świadczymy pomoc prawną z zakresu między innymi prawa cywilnego, karnego, rodzinnego, pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczego i administracyjnego.

Oferta naszej kancelarii adwokackiej obejmuje też:
- opinie prawne,
- ekspertyzy,
- porady prawne,
- sporządzanie wezwań do zapłaty,
- sporządzanie pism przedprocesowych,
- sporządzanie pism procesowych,
- sporządzanie umów,
- sporządzanie opinii prawnych,
- wnoszenie pozwów w sprawach cywilnych i gospodarczych,
- sporządzanie pozwów o rozwód i separację,
- sporządzanie wniosków o rozstrzygnięcie w przedmiocie władzy rodzicielskiej i ustalenie kontaktów z dzieckiem,
- sporządzanie pozwów o alimenty,
- sporządzanie wniosków w postępowaniu karnym wykonawczym (o odroczenie wykonania kary, o odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, o przerwę w wykonaniu kary itd.),
- dochodzenie wszelkich odszkodowań, zadośćuczynienia i nawiązek w postępowaniu karnym i cywilnym oraz administracyjnym,
- uczestnictwo w przesłuchaniach i rozprawach,
- uczestnictwo w mediacjach i pozasądowych formach rozwiązywania sporów,
- zastępstwo przed sądem polubownym i arbitrażowym,
- zastępstwo w postępowaniu windykacyjnym i egzekucyjnym,
- pomoc prawna i zastępstwo procesowe w sprawach tzw. "kredytów frankowych",
- odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę, odszkodowania za mobbing

Ponadto podejmujemy się także sporządzania odwołań, apelacji, zażaleń, kasacji i skarg kasacyjnych, wniosków o wznowienie postępowania i innych nietypowych środków odwoławczych. Donaszych zadań należy dochodzenie odszkodowań za naruszenie praw autorskich i wzorów przemysłowych. Dochodzimy również odszkodowania, zadośćuczynienia i nawiązki w postępowaniu karnym oraz cywilnym. Uzupełnienie oferty stanowi wdrożenie w firmie dyrektywy RODO, wewnętrzny audyt wdrożenia dyrektywy RODO.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych lokalizacjach:
świętokrzyskie, małopolskie, śląskie

Opinie

(5 opinii) napisz opinię
B
Beznazwy123
Jak najbardziej polecam tego adwokata. Już kilka razy mi pomógł.
C
columbina2
Bardzo dobry adwokat. Fachowa pomoc prawna. Warto było skorzystać z jego usług.
G
B
Grażyna B.
Zanim trafiłam do pana Mecenasa miałam już jedną przegraną sprawę z moim pracodawcą, Poprzedni adwokat mnie delikatnie mówiąc rozczarował. Tym razem to był strzał w 10-tkę. Świetny prawnik, szanujący klienta, czytający akta, nadążający za nowelizacjami. Bezpośrednio i jasno przedstawia sytuację klienta i pokazuje różne alternatywy postępowania wyjaśniając ich konsekwencje. Rzetelnie i wnikliwie poprowadził moją sprawę. Wygrałam ( wyrok w drugiej instancji ). Bardzo dziękuję Grażyna B.
M
Monika
Pan Mecenas Taracha to świetny prawnik, bardzo rzetelny i wnikliwy. Bardzo dobrze też doradza w czasie przebiegu sprawy. Jestem bardzo zadowolona z jego usług, jest profesjonalistą, a przy tym zawsze szybko odpowiada na maila i telefon. Polecam!!
A
O
Anna Oryńska
Chociaż mieszkam we Wrocławiu, to szukając w internecie pomocy prawnej, wybrałam Pana Mecenasa Tarachę ze względów sentymentalnych: Miechów to rodzinne strony mego męża. Okazało się, że świetnie trafiłam! W ciągu 7 dni po wysłaniu stanowczo sformułowanego pisma przygotowanego przez Pana Mecenasa kontrahent, który uporczywie uchylał się od zapłaty za usługę, bez słowa dokonał przelewu zaległości na moje konto!