Nord napędy sp. z o.o.

Wiodący w świecie producent techniki napędowej do zastosowań mechanicznych

Przekładnie
32-003 Zakrzów 414 małopolskie
Poniedziałek 07:00 - 18:00
Wtorek 07:00 - 18:00
Środa 07:00 - 18:00
Czwartek 07:00 - 18:00
Piątek 07:00 - 18:00
Sobota 08:00 - 14:00
Niedziela Zamknięte
(2 opinie) napisz opinię
Strona www
Telefon
(12) 288 99 00
Nord napędy sp. z o.o.

Informacje

Opis działalności
Nord Napędy to firma z Zakrzowa, w powiecie wielickim, w województwie małopolskim. Wchodzi w skład Getriebebau NORD, wiodącego światowego producenta techniki napędowej. W Polsce firma działa od 1991 roku i dostarcza rozwiązania używane w ponad 100 branżach. Prowadzi 2 fabryki, działa handlowy oraz dział serwisowy.
Produkty i usługi
Przekładnie to elementy mechaniczne służące do przenoszenia ruchu z napędu na element napędzany. Firma Nord Napędy dysponuje najlepszymi przekładniami przemysłowymi na rynku, które sprawdzają się nawet w najcięższych sytuacjach. Charakteryzują się cichą pracą, niezawodnością i wysokimi momentami wyjściowymi: od 15,000 Nm do 250,000 Nm. Stosowane są m.in. w mieszadłach, taśmociągach, mikserach, młynach oraz bębnach i kruszarkach. Dzielą się na walcowo-stożkowe oraz walcowe.

Nord Napędy poza przekładniami dostarcza również motoreduktory łączące napędy elektryczne z przekładniami mechanicznymi. Można wśród nich wymienić:
-motoreduktory walcowe,
-motoreduktory walcowe w korpusie płaskim,
-motoreduktory walcowo-stożkowe,
-motoreduktory walcowo-ślimakowe,
-wariatory.

Poza wymienionymi rozwiązaniami przedsiębiorstwo sprzedaje też wysokiej klasy silniki elektryczne, w tym silniki synchroniczne i asynchroniczne. Dostępne są również specjalne silniki elektryczne przystosowane do działania w warunkach zagrożonych wybuchem pyłów i gazów. Silniki są bardzo wydajne, a procent sprawności sięga nawet 95%.

Z wymienionymi urządzeniami najlepiej działają przetwornice dostarczane przez przedsiębiorstwo. Są to przetwornice częstotliwości przeznaczone do montażu w szafach oraz przetwornice do zdecentralizowane. Te drugie można np. montować na silniku albo na ścianie.

Więcej informacji dotyczących firmy i poszczególnych produktów znajdujących się w ofercie można znaleźć na stronie internetowej Nord Napędy.
Certyfikaty
Elementy napędów NRD są obliczane zgodnie z normami DIN 3990, NIEMANN i AGMA, a certyfikacja zgodnie z normą DIN ISO 9001 świadczy o stosowaniu przez nas zarządzania jakością w odpowiedni sposób.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

(2 opinie) napisz opinię
E
Emil
Przekładnie od Nord nie tylko są wytrzymałe, ale też cicho pracują. To zapewnia odpowiedni komfort.
D
Dziekanowski
Przekładnie przemysłowe od Nord to wytrzymałe rozwiązania. Używam ich na co dzień i wiem, co piszę.

Słowa kluczowe