Dwujęzyczno-Prozdrowotne Przedszkole Niepubliczne Kolorowe Kredy

Przedszkola prywatne
ul. Encyklopedyczna 17, 01-990 Warszawa Bielany, mazowieckie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Kontakt

Telefon
600 485 005
Adres korespondencyjny
ul. Encyklopedyczna 17, 01-990 Warszawa Bielany, mazowieckie
Media społecznościowe

Informacje

Opis działalności
Prywatne przedszkole na Bielanach w Warszawie
Produkty i usługi
W naszym Dwujęzyczno-Prozdrowotnym Niepublicznym Przedszkolu „Kolorowe Kredy” realizujemy program podążając za myślą Bruno Ferrero, dla którego świat właściwie zrozumiany to świat pełen kolorów.

Główne założenia programowe realizujemy poprzez cele:
- dydaktyczne
- opiekuńcze
- wychowawcze
- prozdrowotne
W ramach programu realizujemy zajęcia wychowawczo - dydaktyczne zgodnie z aktualnie obowiązującą podstawą programową.

Każdemu z dzieci zapewniamy indywidualną wstępną konsultację psychologiczną, która pozwoli na określenie mocnych stron dziecka i wskaże obszary nad którymi należy pracować.

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze poszerzają wiedzę dzieci o edukację językową, matematyczno-logiczną, przyrodniczą, plastyczną, muzyczną, ruchową oraz kreatywność umysłową.
Pracujemy w oparciu o program dziecięcej matematyki prof. Gruszczyk – Kolczyńskiej – ta znana metoda w przystępny sposób tłumaczy dziecku zawiły świat liczb, numerowania i klasyfikowania.


Atutem naszego przedszkola są również codzienne zajęcia w języku angielskim prowadzone przez doświadczonego native speaker’a.

Rozwijamy dzieci poprzez sztukę i realizację zajęć artystycznych, które w naszym przedszkolu wspierają tak znani artyści jak wokalistka Kasia Kowalska,plastyk - Aga Pietrzykowska, perkusista - Marcin Ułanowski. Nauczyciele w naszej placówce korzystają z metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, która poprzez dotyk i ruch rozszerza świadomość własnego ciała i służy pogłębianiu relacji z samym sobą i innymi.

Świat dziecka to w dużej części zabawa a zatem właśnie poprzez zabawę kształtujemy postawy dzieci wobec siebie i otoczenia.

Edukacją prozdrowotną skierowaną zarówno do dzieci jak i rodziców wspieramy podejmowanie właściwych i świadomych wyborów dotyczących zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania oraz umiejętności rozpoznawania i wyrażania własnych emocji.

Podejmowane przez nas działania wychowawcze mają na celu rozwijanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie,
Marki i specjalizacje
Naszym atutem, którego nie znajdziecie Państwo w żadnej ofercie innych przedszkoli jest bezpłatny „Pakiet Zdrowego Dziecka - Kolorowe Kredy”, obejmujący zarówno dzieci zdrowe jak i dzieci z chorobami przewlekłymi.

W ramach pakietu otrzymujecie Państwo, systematyczną oraz wysokospecjalistyczną opiekę lekarską dla dzieci.

Pakiet obejmuje 10 bezpłatnych konsultacji lekarzy specjalistów i jest realizowany w sieci klinik medycznych Nova Medical.

Media społecznościowe

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe