Xella Polska Sp. z o.o.

Lider innowacyjnych rozwiązań w budownictwie

Materiały budowlane
ul. Komitetu Obrony Robotników 48, 02-146 Warszawa mazowieckie
Poniedziałek 08:00 - 16:00
Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Xella Polska Sp. z o.o.

Informacje

O nas
Jesteśmy jednym z największych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Oferujemy markowe wyroby z betonu komórkowego Ytong, bloki wapienno-piaskowe Silka oraz mineralne płyty izolacyjne Multipor. System Ytong Silka Multipor pozwala wybudować ciepłe i energooszczędne budynki. Xella Polska wspiera swoich klientów na każdym etapie procesu budowy w ramach zintegrowanej usługi Efektywna Budowa.


Usługi – Efektywna Budowa

Xella Polska oferuje zintegrowaną usługę Efektywna Budowa, która obejmuje systemy wielkoformatowe do szybkiej budowy, mechanizację prac na budowie, digitalizację i BIM.

Jesteśmy bezkonkurencyjni w sprzedaży wielkoformatowych elementów z betonu komórkowego czy wielkoformatowych bloków wapienno-piaskowych, które pozwalają na znaczne przyspieszenie ukończenia inwestycji. Dostarczamy na budowy nie tylko innowacyjne materiały, ale i niezbędne narzędzia i urządzenia, w tym specjalistyczne miniżurawie służące do montażu naszych elementów budowlanych.

Dział projektowy BIM Xella Polska przygotowuje projekty konstrukcyjne obiektów na modelach 3D, co pozwala na wczesnym etapie wykluczyć ewentualne błędy projektowe czy kolizje elementów. Dla inwestora i firmy wykonawczej to szereg dodatkowych korzyści: dokładne plany montażowe, szczegółowe wykazy materiałów, jak również przygotowanie optymalnej logistyki budowy.

Efektywna Budowa to pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji klientów Xella Polska.
Opis działalności firmy Xella Polska Sp. z o.o. w Warszawa
Xella Polska – lider innowacyjnych rozwiązań w budownictwie. Producent materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor. Zatrudnia około 650 osób i ma 11 nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Jesteśmy jednym z największych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Oferujemy markowe wyroby z betonu komórkowego Ytong, bloki wapienno-piaskowe Silka oraz mineralne płyty izolacyjne Multipor. System Ytong Silka Multipor pozwala wybudować ciepłe i energooszczędne domy jedno- i wielorodzinne.
Produkty i usługi
Ytong – autoklawizowany beton komórkowy

Oferujemy bloczki z betonu komórkowego Ytong, w tym najcieplejszą odmianę na polskim rynku Ytong EnergoUltra+ pozwalającą na budowę ciepłych ścian jednowarstwowych bez konieczności stosowania ocieplenia.

System Ytong umożliwia wznoszenie domów jedno- i wielorodzinnych, jak również obiektów publicznych czy hal przemysłowych. Uzupełnieniem dla bloczków Ytong są systemowe nadproża, kształtki Ytong U, płyty stropowe, płyty ścienne i wiele innych elementów.

Nowością w naszej ofercie są wielkowymiarowe bloki z betonu komórkowego Ytong Jumbo oraz wariant przeznaczony do wznoszenia ścian jednowarstwowych – Ytong JumboUltra+. To jedyny taki produkt na polskim rynku, który pozwala na szybką budowę ścian z betonu komórkowego.

Silka – bloki wapienno-piaskowe

Nasze bloki wapienno-piaskowe Silka pozwalają na wznoszenie wytrzymałych murów budynków mieszkalnych, hotelowych, jak i przemysłowych. Bloki Silka E-A i Silka E-A+ o podwyższonej izolacyjności akustycznej umożliwiają wznoszenie ścian zapewniających użytkownikom budynków najwyższy komfort akustyczny.

Oferujemy również wielkowymiarowe bloki wapienno-piaskowe Silka Tempo, które montowane są za pomocą miniżurawi – w efekcie system ten pozwala przyspieszyć budowę o 50%.

Multipor – mineralne płyty izolacyjne

W naszej ofercie znajdują się również mineralne płyty izolacyjne Multipor. To lekka odmiana betonu komórkowego o doskonałych właściwościach – wysokiej termoizolacyjności i paroprzepuszczalności. Dzięki temu płyty można stosować jak ocieplenie od wewnątrz, co szczególnie polecane jest w przypadku termoizolacji obiektów zabytkowych, w których fasady nie można ingerować.

Multipor to system do ociepleń, który obejmuje również płyty do ocieplenia ościeży, elementy ocieplenia wieńca, płyty Multipor DACHY do ociepleń dachów płaskich i ze spadkiem, jak również tarasów użytkowych. Z kolei płyty Multipor ETICS to najbardziej wytrzymała technologia do ociepleń ścian zewnętrznych.

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń