Fundacja Rozwoju Medycyny Sportowej

Terapie i rehabilitacje

Fundacje i instytucje charytatywne
ul. Wawelska 5, 02-034 Warszawa Ochota, mazowieckie
Jak postrzegasz tę firmę? Oceń
Strona www
Telefon
(22) 592 93 93
Adres korespondencyjny
ul. Wawelska 5, 02-034 Warszawa Ochota, mazowieckie

Informacje

Opis działalności
Fundacja Rozwoju Medycyny Sportowej znajduje się w Warszawie, a na prawach fundacji działa od 1994 roku. Zajmujemy się wszystkim co związane jest z rehabilitacją, poszerzaniem wiedzy na jej temat i odnową biologiczną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
Produkty i usługi
Głównym profilem działalności Fundacji Rozwoju Medycyny Sportowej jest promocja zdrowia i sprawności fizycznej. Zależy nam na tym, aby każdy człowiek dbał o swój rozwój i ciało. Dlatego chętnie wspieramy wszelkie wydawnictwa, które publikują książki, ulotki bądź prace naukowe dotyczące medycyny i rozwoju nauki. Sami również prowadzimy kształcenie, które obejmuje medycynę sportową, rehabilitację i odnowę biologiczną. Popieramy i sami inicjujemy wszelakie zachowania i sposoby, które będą poszerzały wiedzę na temat rehabilitacji i lecznictwa.

Oferujemy Państwu terapię mrozem, za pomocą komory kriogenicznej. Znajduje się ona w naszym punkcie przyjęć w Warszawie. Przyjmujemy nie tylko sportowców, ale również osoby, które według zaleceń lekarskich powinny skorzystać z leczenia zimnem.

Niskie temperatury mają dla nas właściwości terapeutyczne od wielu lat. Zimnem leczymy oparzenia, a także urazy w domowych warunkach. Dlatego od jakiegoś czasu naukowcy zainteresowali się tematem terapii mrozem w innych dziedzinach medycyny. Badania pokazały, że leczenie zimnem może mieć świetnie zastosowanie w neurologii, rehabilitacji, czy traumatologii.

Krioterapia polega na wejściu do specjalnej komory kriogenicznej, w której temperatura wynosi ok -100 do -160 stopni. Zabieg ten nie jest bolesny, ale wywołuje w organizmie odruchy i obronne reakcje, które przywracają prawidłowe funkcje w ciele.

Jedne z licznych wskazań do zastosowania krioterapii to:
- zapalenie stawów,
- dna stawowa,
- zespół bolesnego karku,
- przewlekłe zapalenie kręgosłupa szyjnego,
- odnowa biologiczna,
- naderwanie ścięgien i mięśni,
- uszkodzenie łąkotki,
- zwichnięcie lub skręcenie stawów.

Leczenie zimnem daje wymierne efekty. Wpływa na rozluźnienie mięśni szkieletowych, zmniejszenie obrzęków wokół stawów, wzrost odporności organizmu, poprawę samopoczucia i wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Zapraszamy Państwa do umówienia się na wizytę w Fundacji Rozwoju Medycyny Sportowej w Warszawie. Więcej informacji na naszej stronie.
Zasięg działania
Nasza firma świadczy usługi m.in. w wymienionych powiatach:

Opinie

Jak postrzegasz tę firmę? Oceń

Słowa kluczowe

usg,